Rekord Wielkopolski Julii Dutkiewicz w skoku wzwyż!!! Świetne występy Roksany Podlewskiej i Ewy Rosiak

Julia na wysokości 1,65 m.!!!

Znakomicie spisały się ostrowskie lekkoatletki podczas Ogólnopolskiego Mityngu - rozegranego 19 czerwca w Lesznie. Julia Dutkiewicz pobiła rekord Wielkopolski szkół podstawowych w skoku wzwyż - 1,65 m. Roksana Podlewska uzyskała II wynik w Polsce w skoku w dal młodziczek - 5,70 m. Ewa Rosiak skoczyła 5,74 m (w skokach zmierzonych od miejsca odbicia - ponad 6 metrów)

Film z zawodów w linku:  Mityng Leszno

Został zamieszczony filmik z Finałów Czwatków LA w Poznaniu: finał czwartków

Julia Dutkiewicz po raz pierwszy w tym roku wystąpiła w konkursie skoku wzwyż uzyskując od razu fantastyczny rezultat - 1,65 m. Wynik ten jest rekordem Wielkopolski szkół podstawowych oraz zdecydowanie najlepszym wynikiem w tym roku - w tej kategorii wiekowej - w Polsce (dotąd najlepsza dziewczyna w kraju uzyskała 1,50 m.). Podczas tej samej imprezy Julia skoczyła w dal 5,16 m. Jest to również najlepszy, w bieżącym roku, wynik w kraju. Julia, co prawda, skoczyła w tym roku już ponad 5,20 m., ale wynik ten uzyskany był z tzw. strefy i nie może być zaliczony do ogólnopolskich tabel. Julia startując w konkursie ze starszymi od siebie zawodniczkami uplasowała się na IV pozycji przegrywajac medalowe miejsce tylko gorszymi próbami na wysokości 1,65 m.

 

Oprócz Julli, świetnie spisały się nasze skoczkinie w dal - Ewa Rosiak i Roksana Podlewska. Ewa Rosiak uzyskała w swojej koronnej konkurencji - 5,74 m. i uplasowała się na V pozycji wśród czołowych zawodniczek w kraju. Rewelacyjny wynik - 5,70 m. uzyskała natomiast - Roksana Podlewska. Roksana jest jeszcze młodziczką, a rezultat jaki uzyskała plasuje ją obecnie na drugiej pozycji w kraju. Zresztą w tym konkursie pokonała aktualną mistrzynię Polski młodziczek i zwyciężczynię Finału Krajowego Samsunga - Adriannę Szóstak z Olimpii Poznań.(5,64 m.). Szkoda tylko, że wynik Roksany został uzyskany przy zbyt silnym wietrze i nie trafi do tabel ogólnopolskich. Jeśli chodzi o start Ewy Rosiak w tym konkursie to można być umiarkowanie zadowolonym. Rezultat 5,74 m. jest dobry, ale nie rewelacyjny. Ważnym jest fakt, iż w dwóch skokach (dodatkowo zmierzonych od miejsca odbicia) lądowała poza granicą 6 metrów. W konkursie skoku w dal startowało wiele czołowych zawodniczek w kraju. Zwyciężyła aktualna mistrzyni kraju seniorek - Anna Jagaciak z bardzo dobrym rezultatem - 6,62 m przed Małgorzatą Reszką - 6,33 m. i Karoliną Kędzią - 5,77 m.

Nieźle pobiegł na 800 m. również Artur Sikora. Dzielnie walczył przez 3/4 dystansu. Jednak na końcówce (pod wiatr) opadł z sił zajął w serii IV miejsce z czasem 2.13,37 s.

Można być zadowolonym również z wyników uzyskanych przez ostrowskie zawodniczki w biegu na 400 m. Dwie z nich uzyskały rekordy życiowe: Olga Michalska - 1.03,10 s. oraz Weronika Kowal - 1.03,65 s. Blisko "życiówki" pobiegła Monika Wojciechowska plasując się na VII miejscu z wynikiem 1.02,08 s. (w biegu uczestniczyło 22 zawodniczek).

 

W barwach Stali zedebiutowała młodziutka Marcelina Winkiewicz z Krotoszyna. Marcelina jest bardzo dużym talentem lekkoatletycznym. W tym roku - w finale wojewódzkim czwórboju - uplasowała się na drugiej pozycji (za Julią Dutkiewicz). Myślę, że jej nazwisko coraz częściej będzie się przewijało w relacjach z imprez lekkoatetycznych.

 

Ewa Rosiak po udanym skoku

Roksana Podlewska  Olga - fajne zdjątko

M. Wojciechowska, O. Michalska, W. Kowal

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic