Czwartki Lekkoatletyczne edycji 2011-2012 rozpoczęte

W czwartek 15 września zainaugurowane zostały Czwartki Lekkoatletyczne edycji 2011-2012 roku. Zgodnie z regulaminem imprezy w bieżącym roku zostaną rozegrane trzy rundy (15 i 22 września  i 6 października) oraz w roku przyszłym dalsze 3 rundy (kwiecień i maj). Inauguracja zawodów wypadła doskonale - na stadionie ostrowskiej Stali zjawiło się ponad 80 dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych z miasta i powiatu ostrowskiego. Najliczniej reprezentowana była SP nr 5 w Ostrowie Wlkp. Wśród dziewcząt największą "gwiazdą" zawodów była Natalia Benedykcińska - SP 5, która zwyciężyła w kategorii klas piątych w biegu na 60 m. - 8,66 s. oraz w skoku w dal - 4,41 m.  Wyniki w linku: wyniki czwartków

Na wyróżnienie zasługują również rezultaty: Martyny Pomykały, Katarzyny Stańczyk, Gabrysi Bendkowskiej, Weroniki Hipp, Zuzi Urban, Moniki Kut i Patrycji Zielińskiej. W punktacji generalnej po I Czwartku LA w grupie dziewcząt najstarszych prowadzi Martyna Pomykała - SP Ołobok - 158 p. (60 m. - 9,07, skok w dal - 3,91 m.). Tuż za nią plasuje się Kasia Stańczyk z SP Przygodzice - 152 p. (60 m. - 9,08 s. oraz w skoku w dal - 3,83 m.) Trzecie miejsce zajmuje - Monika Kut - SP Przygodzice- 143 p. a na czwartej pozycji znajduje się Patrycja Zielińska - SP 5 Ostrów. W kategorii dziewcząt rocznika 2000 bezkonkurencyjna jest, wspomniana już, Natalia Benedykcińska - 243 p. Na drugim miejscu plasuje się Gabrysia Bendkowska - SP 5 - 172 p. W grupie najmłodszych dziewcząt (rocznik 2001 i młodsze) najwięcej punktów zgromadziła Weronika Hipp - SP 5 - 144 p. Na drugim miejscu plasuje się Zuzia Urban - 129 p. Warto dodać jednak, iż Zuzia ma dopiero osiem lat i jest o dwa lata młodsza od swoich koleżanek z tej kat. wiekowej.

W kategorii chłopców najlepszym zawodnikiem jest obecnie Dawid Płokarz - SP 5, który w kategorii chłopców rocznika 2000 zwyciężył w biegu na 60 m. -  8,89 s. oraz w skoku w dal - 4,00 m. Na wyróżnienie zasługują równiez rezultaty: Karola Smółki, Tomasza Kuta, Konrada Frydrychowicza, Jakuba Kempińskiego, Patryka Jancika i Gracjana Przybyłowicza. W punktacji najstarszych chłopców prowadzi Karol Smółka _ SP 11 Ostrów - 117 p. przed Tomaszem Kutem - SP Przygodzice - 116 p. oraz Konradem Frydrychowiczem - SP Masanów - 113 p. W kategorii chłopców rocznika 2000 na pierwszy miejscu znajduje się Dawid Płokarz - 176 p. przed Jakubem Kempińskim - SP 5 - 122 p. oraz Mateuszem Zerembą - SP 5 - 100 p.  Grupie chłopców najmłodszych zdecydowanie przewodzi - Patryk Jancik - SP Ołobok - 137 p. przed Gracjanem Przybyłowiczem - SP 5 - 116 p.

Komentarz: Jesteśmy bardzo zadowoleni  z frekwencji na pierwszym Czwartku LA nowej edycji. Wystartowało ponad 80 dziewcząt i chłopców. Na szczególne wyróżnienie zasługują nauczyciele SP nr 5 w Ostrowie Wlkp., którzy przyprowadzili na te imprezę ponad 50 uczestników, czyli ponad połowę wszystkich uczestników. Z 10-osobową grupą z Przygodzic przyjechał Pan Paweł Tomaszewski. Ponadto powiat reprezentowały również szkoły z Masanowa, Ołoboku, Nabyszyc, Granowca i Wtórku. Martwi nas jednak absencja uczniów z pozostałych szkół podstawowych z Ostrowa Wlkp. W śladowych ilościach reprezentowane były SP 1, SP 11 oraz SP Sióstr Salezjanek. A gdzie pozostałe szkoły? Czy nauczycielom tych szkół nie chce się pracować z dziećmi uzdolnionymi motorycznie?  Narzekamy na coraz słabszy poziom ostrowskiego sportu kwalifikowanego. Aby osiągnąć wyniki w sporcie trzeba pracować od podstaw - wyławiać młode talenty i z nimi pracować. Szkoła podstawowa nr 5 jest kuźnią talentów sportowych. To nie prawda, że do niej trafiają najbardziej utalentowani uczniowie. Nauczyciele z tej szkoły po prostu potrafią wyłowić te talenty i je oszlifować !!!

 

 

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic