Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych zakończona - dobra frekwencja i niezłe wyniki

W czwartek - 6 październiaka - na stadionie KS Stal rozegrano trzecią i ostatnią rundę jesiennej edycji Czwartków LA 2011-2012. Pozostałe trzy rundy - edycji wiosennej - rozegrane zostaną w kwietniu i maju przyszłego roku. Można zatem podsumować "jesienne" występy najmłodszych adeptów lekkiej atletyki. W imprezie, jak dotąd, wzięło udział prawie 120 dzieci z miasta i powiatu ostrowskiego. Jest to dość spora liczba uczestników. Zdecydowanie najwięcej uczennic i uczniów przyprowadzali na stadion nauczyciele SP 5 w Ostrowie Wlkp. Inne szkoły z Ostrowa były reprezentowane w sporadycznych przypadkach lub nie było ich wogóle. Słowa uznania należą się za to kilku nauczycielom z powiatu ostrowskiego, którzy przyjeżdzali na zawody ze swoimi podopiecznymi, między innymi, z Przygodzic, Ołoboku, Masanowa, Wtórku, Nabyszyc, Ligoty i Granowca. Zawody wyłoniły kilku zdecydowanych liderów klasyfikacji punktowej, ale w niektórych kategoriach wiekowych z pewnością rywalizacja będzie zacięta aż do finałowego Czwartku, który odbędzie się pod koniec maja 2012 r. WYNIKI i PODSUMOWANIE

na zdjęciu: lider kat. 2000 r - Dawid Płokarz

 

W kategorii dzewcząt rocznika 1999 dość zdecydowanie prowadzi Martyna Pomykała - SP Ołobok zgromadziwszy 472 p. Dziewczynka ta biega na 60 m. w granicach dziewięciu sekund i skacze w dal nieco poniżej 4 m. Szanse na podium mają jeszcze Monika Kut i Kasia Stańczyk z Przygodzic oraz Maja Spitalniak i Agnieszka Sieroń z SP nr 5. W kategorii dziewcząt 2000 r. przewodzi jedna z "gwiazd" tegorocznej edycji - Natalia Benedykcińska - SP 5 Ostrów - 701 p. Jej supremacja w tej kategorii wiekowej jest bezapelacyjna, chociaż warto zwrócić uwagę również na drugą w klasyfikacji Gabrysię Bendkowską. Natalia Benedykcińska w skoku w dal uzyskała juz rezultat - 4,41 m. oraz w biegu na 60 m. - 8,62 s. W grupie dziewcząt najmłodszych przewodzi aktualnie - zaledwie ośmioletnia Zuzia Urban - SP 6 Ostrów - 398 p. Jednak na drugim miejscu znajduje się dziesięciolatka ze SP nr 5 - Weronika Hipp, która wystartowała tylko w dwóch rundach imprezy (na trzy rozegrane). Weronika pobiegła 60 m. w czasie 9,56 s. oraz skoczyła w dal - 3,68 m. Zuzia Urban uzyskała na 60 m. - 9,72 s. Warto dodać, iż w ubiegły czwartek na zawodach - po raz pierwszy - pojawiła się Laura Mazur - SP 11 Ostrów, która nie tylko dobrze biega (10,08 na 60 m.), ale przede wszystkim znakomicie rzuca palantówką - 34 m.

W kategorii chłopców najstarszych trudno na obecnym atapie wskazać faworyta imprezy. Tomasz Kut z Przygodzic, Konrad Frydrychowicz z Masanowa, Maciej Jasiński z SP Nabyszyce , a nawet Karol Smółka - SP 11 Ostrów mają jeszcze realne szanse walczyć nie tylko o podium, ale nawet o zwycięstwo w imprezie. Pierwsi trzej z wymienionych biegają na 60 m. na podobnym poziomie (troszkę poniżej 9,00 s.) i skaczą w dal około czterech metrów. Tomasz Kut skacze wzwyż - 1,15 m. a Karol Smółka biega na 300 m. poniżej 50 s. i rzuca palantówką 44 m. Grupie chłopców - 2000 rocznika - zdecydowanie przewodzi - Dawid Płokarz - SP 5 - 572 p. Chłopiec ten już dwukrotnie zdobywał medale "Wielkopolskich Czwartków" w skoku w dal. Jego najlepsze skoki oscylują w granicach 4,50 m.,a w biegu na 60 m. uzyskał świetny rezultat - 8,54 s. Szkoda, iż jego "odwieczny" rywal - Artur Nadachowski chwilowo nie może brać udziału w tej imprezie. Ich pojedynki sprinterskie zawsze były okrasą zawodów. Grupie najmłodszych chłopców przewodzi Patryk Jancik z SP Ołobok. - 404 p. On również łączy bieg na 60 m. ze skokiem w dal. W biegu uzyskał już 9,25 s. a w skoku w dal - 3,60 m.

Komentarz

Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu tegorocznej edycji Czwartków LA. Cały czas powtarzam - naszym głównym celem jest promocja lekkiej atletyki, stworzenie dla dzieci szkół podstawowych "aktywnych" zajęć, wpływajacych korzystnie na ich rozwój nie tylko fizyczny, ale i umysłowy... Cieszy nas oczywiście poziom sportowy imprezy. Im więcej dzieci będzie startowało, tym łatwiej będzie wychwycić "perełki" i pozyskać je do sekcji lekkoatletycznej. Przypominam, iż w bieżącej edycji Czwartków (jesiennej i wiosennej) oprócz nagród w postaci medali, pucharów i upominków najlepsi młodzi sportowcy dostąpią zaszczytu reprezentowania miasta i powiatu na Finale Wojewódzkim Czwartków (początek czerwca 2012 r. w Poznaniu) oraz wezmą udział w meczu międzynarodowym: Ostrów, Kalisz, Nordhausen, który to zostanie rozegrany prawdopodobnie w Niemczech.

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic