Wyniki zawodów - 2012

9 medali ostrowskich młodzików w Halowym Wielomeczu

 

W piątek 23 listopada 2012 r. w Kaliszu odbyły się halowe zawody lekkoatletyczne pn. "Halowy Wielomecz Miast Młodzików. W imprezie wystartowali gimnazjaliści z 5 miast Wielkopolski: Kalisza, Żerkowa, Środy Wielkopolskiej, Poznania i Ostrowa Wielkopolskiego. Zawody miały charakter rywalizacji drużynowej oraz indywidualnej. Ostrowską ekipę reprezentowało 8 dziewcząt i 3 chłopców. Pełna reprezentacja powinna się składać z minimum 12 dziewcząt i 12 chłopców. Jednakże nie posiadmy obecnie w klubie zawodniczek specjalizujących się w chodzie, ani w biegach płotkarskich, a ponadto w tej kategorii wiekowej zaledwie kilku chłopców uprawia lekka atletykę w naszy mieście. Dlatego też głównym celem naszej drużyny było współzawodnictwo indywidualne. W tejże rywalizacji znakomicie spisały się nasze lekkoatletki. Zobyły 9 medali, w tym 5 złotych. Najlepszy wynik uzyskała Weronika Kowal zdobywając złoty medal w biegu na 300 m. w świetnym czasie (jak na kaliską halę) - 46,39 s. W biegu na 600 m. zwycięstwo odniosła Agata Czerniejewska - 1.51,94 s. Bieg sprinterski na 60 m. zwyciężyła Julia Dutkiewicz - 8,34 s.. W skoku w dal najlepszą zawodniczką okazała się Karolina Wawrzyniak - 4,85 m. Zwycięstwo odniosła również ostrowska sztafeta 4x200 m. (Agata Czerniejewska, Martyna Pomykała, Julia Dutkiewicz, Weronika Kowal) - 2.02,37 s. Brązowe medale zdobyły: Aleksandra Mróz w biegu na 1000 m., Martyna Pomykała w skoku w dal - 4,77 m., Karolina Wawrzyniak w biegu na 60 m. - 8,45 s. oraz Julia Dutkiewicz w skoku wzwyż - 1,45 m. Ponadto na słowa pochwały zasłużyli: Martyna Pomykała za bardzo dobry wynik w biegu na 60 m. - 8,57 s. (startowała w nim poza konkursem), Weronika Więcek za V m. w biegu na 600 m. - 2.00,09 s., Aleksandra Mróz z azdobycie VI m. w skoku wzwyż - 1,30 m., Remigiusz Krzywda za zajęcie VI m. w biegu na 1000 m. - 3.12,18 s. oraz Michał Zemski za za dobre wyniki w biegu na 60 m. - 7,95 s. oraz w skoku w dal - 5,23. Szczegółowe wyniki ostrowskich zawodników w linku:   Halowe zawody Kalisz Zdjęcia w galerii Joomla oraz w zakładce "więce"

Więcej…

 

Finał Powiatowy Sztafetowych Biegów Przełajowych Gimnazjów i Szkół Podstawowych

W dniu 5 października 2012 w Odolanowie odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe (etap powiatowy) W szkołach podstawowych I miejsce zajęła SP 5 Ostrów, II m. - SP Raszków, III m. SP 7 Ostrów. Drużyna SP5 awansowała do etapu wojewódzkiego, skład : Szczepaniak Julia, Bendkowska Gabrysia, Walczak Anna, Hipp Weronika, Przysada Anna, Zuchowski Michał, Rachwalski Mateusz, Kempiński Jakub, Biegański Patryk, Fita Bartłomień, Kobylański Aleksander.

W kategorii Gimnazjów tryumfowały dziewczęta z Gimnazjum nr 4 w Ostrowie Wlkp. przed Gimn. w Nowych Skalmierzycach oraz Gimn. - Wielowieś. W kategorii chłopców zwycięstwo odnieśli uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Ostrowie przed chlopcami z Gimn. w Ociążu i uczniami z Gimn. - Sieroszewice

 

Więcej…

 

WYNIKI WOJEWÓDZKIEJ LICEALIADY W LEKKIEJ ATLETYCE

9 października 2012 na stadionie Olimpia w Poznaniu odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady w Lekkiej Atletyce. W zawodach wystartowało ponad 600 dziewcząt i chłopców z Wielkopolski. W zawodach uzyskano wiele bardzo dobrych rezultatów.

Szczegółowe wyniki znajdują się w zamieszczonym poniżej linku:

KOMUNIKAT KOŃCOWY LICEALIADY

Komunikat ten zostal wysłany do OZLA w Poznaniu oraz PZLA (Pana Pilarczyka)

/strong

 

III Otwarte Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego na Tartanie w Lekkiej Atletyce - KS Stal - 6.10.2012 r.

najlepsi uczestnicy zawodów: od lewej - Dawid Wiśniewski, Maciej Weszka, Ewa Rosiak, Olga Michalska, Julia Dutkiewicz, Dawid Górski

W dniu 6 października na stadionie KS Stal w Ostrowie Wlkp. zostały rozegrane III Mistrzostwa Ostrowa na Tartanie. W imprezie wzięło udział około 80 uczestników z miasta i powiatu ostrowskiego, a ponadto z Kalisza, Pleszewa, Żerkowa, Jarocina, Konina, Turku, Ostrzeszowa i innych miejscowości. Organizatorzy imprezy obawiali się o pogodę, gdyż prognozy były niezbyt zachęcające do ...biegania w deszczu, ale aura okazała się przyjazna - wyjrzało słońce i zawodniczki wraz z zawodnikami rywalizowali przy dobrej pogodzie. Był to mityng kończący sezon lekkoatletyczny, dlatego trudno było doszukać się rekordowych wyników, ale nie można narzekać na poziom imprezy. Kilka wyników stało naprawdę na niezłym poziomie. Najlepszą zawodniczką imprezy zostala wybrana Ewa Rosiak z ostrowskiej Stali (mieszkanka Odolanowa), która zdecydowanie zwyciężyła w biegu na 100 m. - 12,62 s. (w eliminacjach) oraz w skoku w dal - 5,50 m. Najlepszym zawodnikiem okazał się  - zwycięzca sprintu na 100 m. - Maciej Weszka z UKS 12 Kalisz - 11,51 s. Najlepszą zawodniczką z Ostrowa została Olga Michalska zwyciężczyni biegu na 800 m. - 2.41,14 s. oraz skoku wzwyż - 1,50 m. Najlepszy zawodnikiem z Ostrowa został wybrany Dawid Górski - zwycięzca skoku w dal - 5,96 m. oraz srebrny medalista "setki" - 11,89 s. Najlepszą młodziczką została Julia Dutkiewicz ze Stali Ostrów - II m. w skoku wzwyż - 1,45 m. oraz III m. w skoku w dal - 4,97 m. Najlepszym młodzikiem okazał się Dawid Wiśniewski z UKS Przełaj Żerków za IV wynik w biegu na 400 m. - 55,68 s.

 

Wyniki zawodów w linku: Komunikat MO

 

Trzecia runda Czwartków Lekkoatletycznych

W czwartek - 4 października 2012 r. odbyła się trzecia runda Czwartków Lekkoatletycznych edycji 2012/2013 r. W zawodach udział wzięło prawie 100 młodych adeptów lekkiej atletyki z miasta i powiatu ostrowskiego. Rywalizacja w wielu konkurencjach była niezwykle wyrównana, a o kolejności zawodników rozstrzygał odczyt z kamery wideo. Była to ostatnia runda tegorocznych zmagań. Dalsze trzy rundy edycji wiosennej odbęda się w kwietniu i maju przyszłego roku. Trenerzy KS Stal zapraszają jednak uczestników Czwartków Lekkoatletycznych do wzięcia udziału w treningach sekcji przez całą jesień i zimę we wtorki i czwartki o godz. 16,00 na obiektach Stali (zależnie od pogody - w hali lub na stadionie).

Wyniki III rundy Czwartków w linku: WYNIKI CZWARTKU

zacięta rywalizacja...

 
Więcej artykułów…
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic