Olga Michalska najlepszą zawodniczką Halowych Mistrzostw Wielkopolski Młodzików - Kalisz - 7.01.2012

Znakomicie spisała się zawodniczka ostrowskiej Stali - Olga Michalska - w rozegranych 7 stycznia Halowych Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików. Lekkoatletka z Ostrowa zdobyła aż dwa złote medale i to w tak "odległych" od siebie konkurencjach jak bieg na 600 m. oraz skok wzwyż. Jej rezultat w skoku wzwyż - 1,62 m. był nie tylko najlepszym wynikiem mistrzostw, ale również jest nowym rekordem Ostrowa Wlkp w tej konkurencji - uzyskanym w hali. Dwa medale - złoty i srebrny wywalczyła inna zawodniczka Stali - Weronika Kowal. Najpierw zwyciężyła w biegu płotkarskim na 60 m., a następnie, po znakomitym biegu, uplasowała się na drugiej pozycji w biegu na dystansie 300 m. z nowym halowym rekordem życiowym - 47,61 s. Medal brązowy dla ostrowskiej ekipy wywalczyła Julia Dutkiewicz w skoku wzwyż wynikiem 1,45 m. Wszystkie rezultaty zawodów można znaleźć w komunikacie pod linkiem : komunikat HMMłodzików

Filmik z zawodów - I część - Konkurencje biegowe oraz  II część  Konkurencje skocznościowe Dalsza cześć relacji w zakładce "więcej"

Julia Dutkiewicz zajęła ponadto V miejsce w finale biegu na 60 m.(na 32 uczestniczki tego biegu.) oraz IV m. w skoku w dal - 4,63 m. Dobrze spisały się dwie najmłodsze zawodniczki Stali: Martyna Pomykała i Klaudia Konieczna, które startując ze starszymi o 2 lata koleżankami poprawiły swoje "życiówki" w biegu na 60 m. -  Martyna Pomykała - 8,92 s. i Klaudia Konieczna - 9,18 s. oraz w skoku w dal - Martyna - 4,38 m. a Klaudia  - 4,25 m.

Wśród młodziczek w biegu na 1000 m. tryumfowała Iwona Werner z Maratonu Turek w czasie - 3.26,40 s. W biegu na 300 m. zwyciężyła - Małgorzata Wysota z Orkana Ostrzeszów - 47,10 s. Na drugiej pozycji (jak wspominałem) uplasowała się Weronika Kowal. W biegu sprinterskim na 60 m. zwycięstwo odniosła Marcelina Winkowska z Juvenii Puszczykowo - 8,21 s. W chodzie na 2 km tryumfowała Marietta Pankowska z Orkana Środa Wlkp - 11.03,91 s. W skoku w dal zwycięstwo odniosła Natalia Ciachurska z Baszty Szamotuły - 4,93 m. W kategorii młodzików najlepiej spisał się zdobywca dwóch złotych medali - Wojciech Kaczor. Zawodnik ten - reprezentujący Orkan Środa Wlkp. tryumfował w biegu na 60 m. - 7,45 s. oraz w skoku w dal - 5,80 m. W biegu na 1000 m. zwyciężył Karol Mańczak z UKS Przełaj Żerków - 2.58,39 s. Na dystansie 2000 m. zwycięstwo odniósł Tomasz Pietrzak z UKS Sprinter Słodków - 6.31,57 s. W biegu na 300 m. najlepszym okazał się Marcin Cieślikowski z Kadeta Rawicz - 42,49 s. W biegu płotkarskim na 60 m. tryumfował Bartosz Zaparty z Orkana Września - 9,44. Najlepszym chodziarzem na 3 km został zawodnik Orkana Środa Wlkp - Dawid Chojnacki - 18.58,79 s. Najwyżej skoczył w skoku wzwyż - Eryk Hampel - 1,80 m.

HALOWY MITYNG LEKKOATLETYCZNY

Poza  Mistrzostwami Młodzików - rozegrano mityng lekkoatletyczny w którym prawo startu mieli wszyscy pozostali rocznikowo zawodnicy. Z ostrowskiej ekipy najlepiej spisali się średniodystansowcy. Dorota Stasiak zajęła II miejsce w biegu na 600 m. z wynikiem 1.51,78 s. Na tym samym dystansie - również drugą pozycję zajął Dawid Sobczak z rezultatem - 1.36,09 s.W biegu tym na dziesiątej pozycji linię mety przekroczył - Artur Sikora - 1.39,40 s. Rekord życiowy ustanowił Dawid Górski w skoku w dal. Wynikiem - 6,01 m. uplasował się na VI pozycji. W tej samej konkurencji - XI m. zajął Dawid Janicki - 5.62 m. W sprincie na 60 m. XI miejsce zajął - Michał Gierszewicz - 7,56 s., XII m. zajął - Dawid Górski - 7,60, a XXVIII m. zajął Dawid Janicki - 8,13 s. Monika Wojciechowska w biegu na 300 m. zajęła VIII m. z wynikiem - 49,82 s.  Z dużymi problemami, głównie technicznymi, skakała w dal Roksana Podlewska. Ostatecznie zajęła V m. z wynikiem - 5,11 m.

Podczas mityngu uzyskano kilka wartościowych rezultatów:  Bardzo dobry rezultat w skoku w dal uzyskała Agnieszka Cichowlas z Orkana Środa Wlkp. - 5,98 m. W tej samej konkurencji  Adrianna Szóstak uplasowała się na II pozycji z wynikiem - 5,73 m. Agnieszka Jeziorna z Orkana Ostrzeszów zwyciężyła  w biegu na 300 m. - 47,10 s. oraz zajęła II miejsce w biegu na 60 m. - 8,17 s. W sprincie zwyciężyła Karolina Niemczal z Achillesa Leszno - 7,98 s. Bieg płotkarski juniorek na 60 m. zwyciężyła Karolina Kucharczyk z Kadeta Rawicz - 9,36 s. Natomiast w biegu płotkarskim juniorek młodszych tryumfowała - Karolina Konieczka z UKS Przełaj Żerkow - 9,54 s. Wśród mężczyzn bieg na 300 m. wygrał - Przemysław Waściński z Kadeta Rawicz - 41,10 s. Najlepszym sprinterem na 60 m. został Kamil Mateja z Maratonu Turek - 7,18 s. W skoku w dal tryumfował Tomasz Kuderczak z Orkana Środa Wlkp - 6,35 m. Najlepszym płotkarzem, wśród juniorów młodszych, okazał się Grzegorz Dolaciński - 8,65 s.