HALOWE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI JUNIORÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH - 14 stycznia 2012 r.

14 stycznia w Kaliszu odbyły się Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów i Juniorów Młodszych. W zawodach wystartowało około 200 zawodniczek i zawodników z Wielkopolski. Oprócz juniorów i juniorów młodszych w zawodach uczestniczyli także lekkoatleci w innych kategoriach wiekowych, rywalizując między sobą w ramach mityngu. Na najwyższym poziomie stał skok w dal dziewcząt w którym wystąpiło kilka czołowych zawodniczek w kraju, z medalistkami mistrzostw Polski włącznie. W kategorii "open" zwyciężyła Agnieszka Cichowlas z Orkana Środa Wlkp ze znakomitym wynikiem - 5,95 m. Jedak na drugiej pozycji - również ze świetnym rezultatem - 5,87 m. - uplasowała się Ewa Rosiak z ostrowskiej Stali. Trzecie miejsce zajęła była zawodniczka Stali, a obecnie reprezentantka Orkana Ostrzeszów - Anna Bajko - 5,80 m.  Obok znajduje się link do komunikatu: Komunikat HALA Obok link do filmików:   Konkurencje biegowe Konkurencje skocznościowe

W skoku w dal w kategorii juniorek młodszych zwyciężyła Adrianna Szóstak z Olimpii Poznań - 5,67 m. przed Roksana Podlewską ze Stali Ostrów - 5,43 m. W kategorii juniorek tryumfowała Anna Dziatkowiak z Achillesa Leszno - 5,38 m. przed Agnieszka Sobieską - 5,36 m. W skoku wzwyż juniorek młodszych zwycięstwo odniosla - Monika Wawrzyniak z Orkana Poznań - 1,60 m. Warto dodać, iż w tej konkurencji młodziczki: Zuzanna Kubiak z Orkana Środa Wlkp. i Olga Michalska ze Stali Ostrów pokonały poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1,55 m. W kategorii juniorek dwa złote medale zdobyła Agnieszka Jeziorna z Orkana Ostrzeszów: w biegu na 60 m. uzyskała czas 8,17 s., a w biegu na 300 m. - 46,87 s. W biegu na dystansie 1000 m. tryumfowała Ewa Dobrzańska z UKS 12 Kalisz - 3.21,06 s. Dobry wynik uzyskała w biegu płotkarskim na 60 m. - Paulina Orzeszyna z Juvenii Puszczykowo - 9,57 s. Wśród juniorek młodszych bardzo dobrze spisała się zawodniczka ostrowskiej Stali - Dorota Stasiak, która zwyciężyła bieg na 1000 m. z czasem - 3.22,47 s. W biegu na dystansie 600 m. tryumfowała - Sandra Szawerdak z Juvenii Puszczykowo - 1.47,28 s. Najlepszą sprinterką okazała się Karolina Organiściak z Juvenii Puszczykowo pokonując 60 m. w czasie - 8,25 s. W biegu na dystansie 300 m. ta sama zawodniczka zajęła II miejsce z rezultatem 47,15 s. Zwyciężyła w tej konkurencji - Patrycja Liwak z UKS Przełaj Żerków - 47,09 s. Na bardzo wysokim poziomie stały biegi płotkarskie. Złotą medalistką mistrzostw została Karolina Konieczka z UKS Przełaj Żerków - 9,36 s. Srebrny medal zdobyła Ewa Poloch z Achillesa Leszno - 9,57 s., a brązowy jej siostra - Martyna Poloch - 9,81 s. W chodzie na 2 km tryumfowała Anna Lehmann z Orkana Wielkopolska - 10.30,20 s. przed Mariką Nagla - Orkan Sroda Wlkp. - 10.38,03 s. W biegu młodziczek na 300 m. zwycięstwo odniosła Olga Michalska ze stali Ostrów - 48,31 s. przed swą klubową koleżanką - Weroniką Kowal - 48,72 s. W kategorii młodziczek w biegu na 60 m. zwyciężyła Marcelina Winkowska z Juvenii Puszczykowo - 8,27 s. przed Weroniką Kowal - 8,43  s. oraz Julią Dutkiewicz ze Stali Ostrów i Olą Kazimierczak z UKS 12 Kalisz - obie po 8,45 s.

W kategorii juniorów na wyróżnienie zasługują rezultaty osiagnięte przez: Kamila Mateję z Maratonu Turek - zwycięzcę biegu na 60 m. - 7,23 s., Daniela Berlińskiego z UKS Skoczek Władysławów - tryumfatora biegu płotkarskiego na 60 m. - 8,58 s., zwycięzcy biegu na 1000 m. - Roberta Kolendy z Orkana Ostrzeszów - 2.46,46 s. oraz srebrnego medalisty w tej konkurencji - Michała Kumolka z Achillesa Leszno - 2.47,37 s. Dobry rezultat osiagnął również tryumfator biegu na 2000 m. - Piotr Klimczak z UKS 12 Kalisz - 6.14,97 s. oraz zwycięzca biegu na 300 m. - Daniel Ciężki z Juvenii Puszczykowo - 41,58 s.

Wśród juniorów młodszych w biegu na 300 m. tryumfował Przemysław Wojcieszak z UKS 12 Kalisz - 41,40 s. przed Piotrem Grobelnym z Orkana Ostrzeszów - 41,75 s. Piotr Grobelny natomiast okazał się zwycięzcą biegu na 60 m. - 7,23 s. Na tym samym dystansie, lecz w biegu płotkarskim zwyciężył Grzegorz Dolaciński z Achillesa Leszno - 8,61 s. Chód na 3 km zdominował Szymon Zieliński z Orkana Wielkopolska - 14.03,26 s. Na najdłuższym dystansie - 2000 m. zwyciężył Patryk Kubiak z UKS 12 Kalisz - 6.41,24 s. przed Arturem Sikorą ze Stali Ostrów - 6.43,66 s. Niezły wynik w skoku w dal uzyskał Tomasz Kuderczak skacząc na odległość - 6,39 m. Z rezultatów młodzików na wyróżnienie zasługuje wynik Wojciecha Kaczora z Orkana Środa Wlkp w biegu na 60 m. - 7,38 s.