Olga Michalska - Wicemistrzynią Wielkopolski w Biegach Przełajowych - 4 marca 2012 - Poznań

Znakomicie spisała się Olga Michalska w Mistrzostwach Wielkopolski w Biegach Przełajowych w kategorii młodzików. Zawodniczka ostrowskiej Stali w biegu na dystansie 1000 m. zajęła II miejsce, przegrywając jedynie z medalistką mistrzostw Polski - Anetą Konieczek z Nadodrza Powodowo. Pokonała natomiast wiele znakomitych zawodniczek specjalizujących się w biegach wytrzymałościowych. W pokonanym polu zostały między innymi: Paula Rózga z Gwardii Piła (III m.), Izabela Krot z UKS 12 Kalisz (IV m.) oraz wielokrotne medalistki mistrzostw Wielkopolski i makroregionu - Iwonę Werner z Maratonu Turek i Małgorzatę Wysotę z Orkana Ostrzeszów. Zdjęcia w galerii joomla oraz w zakładce "więcej".

W tymże biegu 31 miejsce zajęła Agata Czerniejewska, a na 33 pozycji bieg ukończyła Weronika Kowal. Bieg ukończyło 58 dziewcząt z całej Wielkopolski.

Bardzo dobrze spisała się również Dorota Stasiak, która w biegu na dystansie 2000 m. - w kategorii juniora młodszego - uplasowała się na  ósmej pozycji. Na tym samym dystansie wśród juniorów młodszych Artur Sikora zajął 16 miejsce.

Na pochwałę zasługuje również siódme miejsce Dominika Machoła w biegu na 1000 m. w kategorii dzieci.

Komentarz: Jestem zaskoczony doskonałą formą Olgi Michalskiej. Nie spodziewałem się tak udanego występu. Pokonała przecież wiele zawodniczek specjalizujących się  w biegach przełajowych i dystansowych. Olga jest ewenementem - łączy bieganie na długich dystansach ze skokiem wzwyż... Warto przypomnieć, iż w tym roku, podczas Halowych Mistrzostw Wielkopolski Młodzików pokonała poprzeczkę na wysokosci 1,62 m., co jest aktualnie najlepszym rezultatem w Polsce. A teraz te biegi...

Weronika Kowal

w kategorii młodzików. Zawodniczka ostrowskiej Stali w biegu na dystansie 1000 m. zajęła