Mistrzostwa Makroregionu w Biegach Przełajowych

11 marca 2012 roku w Gryfinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych. Duże nadzieje na wysokie miejsce, a nawet medal, można było wiązać z występem zawodniczki KS Stal w Ostrowie Wlkp. - Olgi Michalskiej. Wszak przed tygodniem sprawiła dużą niespodziankę - zajmując II miejsce - podczas Mistrzostw Wielkopolski. W Gryfinie już nie było tak dobrze. Faworytki tej konkurencji nie zawiodły i tym razem Olga musiała się zdowolić jedenastym miejscem. Zwyciężyła Iwona Werner z Maratonu Turek przed Klaudią Szyją z ULKS Barwice oraz Elizą Lenartowicz ze Szkunera Myślibórz. Bieg ukończyło 41 zawodniczek. Najlepsza "szesnastka" dziewcząt zdobyła, pierwsze w tym roku, punkty w ogólnopolskim współzawodnictwie dzieci i młodzieży.

Olga Michalska startowała w biegu na dystansie 1500 m. Drugą naszą reprezentantką była Weronika Kowal, która w biegu na dystansie 2500 m. uplasowała się na XIX miejscu.

Ponadto w imprezie wystartowało dwoje innych reprezentantów Stali Ostrów - Dorota Stasiak i Artur Sikora. Wystartowali oni poza konkursem w biegach rozegranych w ramach Mistrzostw woj. zachodniopomorskiego. Dorota Stasiak zajęła VII m. w biegu na dystansie 2000 m. a Artur Sikora uplasował się na VI pozycji w biegu na dystansie 3000 m.