Udane Mistrzostwa Polski Juniorów w Biegach Przełajowych zawodników ostrowskiej Stali

Tomasz Stodolski nie ukrywa swojej dumy z wyników swoich podopiecznych...

Bardzo dobrze spisała się para zawodników ostrowskiej Stali w rozegranych 25 marca w Szczecinie Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Biegach Przełajowych. Artur Sikora w biegu na 5000 m. uplasował się na 20. pozycji zdobywając 2 punkty do ogólopolskiego współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Dorota Stasiak zajęła 26. pozycję w biegu na 2000 m. otrzymując 1 punkt do wspomnianego współzawodnictwa. Warto dodać, iż w finałach mistrzostw kraju startowały reprezentacje wszystkich województw, a w każdym z biegów uczestniczyło po 70-90 uczestników. Podopieczni Tomasza Stodolskiego znakomicie poradzili sobie z bardzo trudnymi trasami usytuowanymi w Parku Kasprowicza w Szczecinie.

Komentarz Tomasza Stodolskiego: Jestem bardzo zadowolony z wyników osiągniętych przez Dorotkę i Artura. Przed mistrzostwami zakładaliśmy zdobycie 1 punktu tzn. uplasowanie się jednego z dwojga naszych zawodników w czołowej 32. biegaczy. Było znacznie lepiej ... Artur drugi rok z rzędu najlepiej wypadł w imprezie mistrzowskiej. Dorotka dopiero od kilku miesięcy trenuje w naszej sekcji. Jednak poczyniła ogromne postępy. Do tej imprezy przygotowywaliśmy się bardzo intensywnie podczas treningów w Ostrowie oraz w czasie zimowego obozu kondycyjnego. Mam nadzieję, że te wyniki zapowiadają również ich udany sezon letni - na stadionie. Dodam jeszcze, iż w tym roku w biegach przełajowych zdobyliśmy 4 punkty. Trzy z nich wspomniana dwójka oraz jeden punkt zdobyła Olga Michalska plasując się na 11. pozycji w Mistrzostwa Makroregionu Młodzików.