Julia Dutkiewicz i Roksana Podlewska laureatkami Konkursu Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmanna

Rozstrzygnięcie 41. Konkursu Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmanna

Dnia 13 kwietnia w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu spotkali się najwybitniejsi lekkoatleci Wielkopolski w kategoriach: szkół podstawowych, młodzików, juniorów i juniorów młodszych. Wzięli oni udział w rozstrzygnięciu 41. Konkursu Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmanna. Oprócz młodych sportowców w spotkaniu uczestniczyli olimpijczycy, trenerzy, działacze sportowi oraz władze wojewódzkie z wojewodą na czele. Zaproszeni goście dekorowali nagrodzonych lekkoatletów oraz dzielili się z nimi swoimi wspomnieniami. Punktem kulminacyjnym było ogłoszenie najlepszych "dziesiątek" lekkoatletów minionego roku w poszczególnych grupach wiekowych.

W kategorii szkół podstawowych najlepszą lekkoatletką Wielkopolski została Julia Dutkiewicz ze Stali Ostrów Wlkp. Warto dodać, iż Julia w ubiegłym roku uzyskała najlepsze wyniki w Polsce w czwórboju i w skoku wzwyż, a w kilku innych konkurencjach plasowała się w czołowce krajowej.

W kategorii młodziczek trzecie miejsce zajęła Roksana Podlewska. Przypominamy, iż zawodniczka ta w ubiegłym roku wywalczyła brązowy medal w Mistrzostwach Polski Młodzików w skoku w dal oraz zajęła IV m. w biegu na 100 m. podczas Finału Ogólnopolskiego Samsung Athletic Cup.

 

 

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic