VI Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych o Puchar Starosty Powiatu

W dniu 8 maja na stadionie Stali rozegrane zostały VI Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce o Puchar Starosty. Pomysłodawcą i "duszą" całego przedsięwzięcia był nauczyciel w.f. w Przygodzicach - Paweł Tomaszewski. To głównie dzięki jego zabiegom na ostrowskim stadionie zgromadziło się ponad 200 dzieci, ich nauczyciele  i opiekunowie, zaproszeni goście oraz kibice. Zawody zostały bardzo sprawnie przeprowadzone, a najlepsi uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz upominki. Najlepsza zawodniczka - Martyna Pomykała z SP Ołobok oraz najlepszy zawodnik - Tomasz Jankowski z SP Sióstr Salezjanek otrzymali - ufundowane przez Starostę - okazałe puchary. Oboje zwyciężyli w biegach na 60 m. oraz w skoku w dal. Martyna w biegu na 60 m. uzyskała - 8,62 s. a w skoku w dal - 4,26 m. Tomasz w biegu sprinterskim uzyskał - 7,93 s. a w skoku w dal - 5,02 m.

W kategorii dziewcząt na wyróżnienie zasługują zwyciężczynie pozostałych konkurencji - 300 m. - Aleksandra Mróz - SP Raszków - 49,68 s., 600 m. - Monika Kut - SP Przygodzice - 2.01,20 s., piłeczka palantowa - Daria Lis - SP 11 Ostrów - 40,50 m.

W kategorii chłopców w pozostałych konkurencjach zwyciężyli: 300 m. - Paweł Skałecki - SP Janków Przygodzki - 45,63 s., 1000 m. - Wiktor Przybyłowicz - SP 5 Ostrów - 3.16,11 s., rzut piłeczką - Patryk Bury - SP Nowe Skalmierzyce - 63,00 m.

Komunikat z imprezy, filmik z TV Proart (od 15 minuty):  filmik oraz Sprawozdanie Pawła Tomaszewskiego