Lekkoatleci ostrowskiej Stali zainaugurowali klubowy sezon lekkoatletyczny - Mityng Otwarcia w Poznaniu

Lekkoatleci ostrowskiej Stali zainaugurowali sezon letni zawodami Otwarcia Sezonu w Poznaniu. Jak zwykle, w inauguracyjnych zawodach, wzięło udział wiele klubów z całej Wielkopolski. W niektórych konkurencjach startowało po 50-60 zawodników. Bardzo dobrze spisały się nasze skoczkinie w dal. Roksana Podlewska już w pierwszym starcie uzyskała bardzo dobry rezultat 5,48 m. zwyciężając w kategorii juniorek młodszych. Wynik ten dał jej piąte miejsce w kategori "open". Wśród młodziczek miłą niespodziankę sprawiła Karolina Wawrzyniak plasując się na II miejscu z nowym rekordem życiowym - 5,00 m. Tuż za nią na III pozycji ukończyła konkurs Julia Dutkiewicz z wynikiem 4,99 m. Nieźle w tej konkurencji spisała się zaledwie trzynastoletnia - Martyna Pomykała plasując się na ósmej pozycji z wynikiem 4,30 m. Zwycięstwo w konkursie skoku wzwyż odniosła Olga Michalska skacząc na wysokośc 1,55 m. Nie jest to jej rekordowe osiągnięcie, niemniej jednak wartościowy wynik. Również w rekordowym tempie pobiegła 1000 m. - Dorota Stasiak. Zawodniczka ta swoją przygodę ze sportem zaczęła od uprawiania koszykówki w UKS Basket trenowanym przez Tomasza Główkę. Obecnie łączy obie dyscypliny sportu i to z powodzeniem, gdyż w Poznaniu zajęła I miejsce wśród juniorek młodszych z wynikiem 3.12,15 s. Kolejny rekord życiowy padl łupem Artura Sikory, który również w biegu na 1000 m. uzyskał 2.47,25 s. zajmując VIII miejsce. Na drugiej pozycji wśród młodziczek bieg na 300 m. ukończyła Weronika Kowal - 44,00 s. Jest to wynik kilka setnych sekundy gorszy od jej "życiówki". W skoku w dal mężczyzn wystąpiło trzech naszych reprezentantów: Bartosz Mencel zajął III miejsce z wynikiem 6,15 m., Dawid Górski uplasował się na IV pozycji z rezultatem 6,03 m., a Tomasz Janicki z wynikiem 5,82 m. zajął VI miejsce. W kategorii młodzików Michał Zemski zajął VI miejsce z wynikiem 4,93 m.