Mityng Lekkoatletyczny w Żerkowie - bardzo szybka Ewa

Inne fajne zdjęcia w zakladce "więcej oraz w galerii joomla

Na nowym stadionie lekkoatletycznym w Żerkowie odbył się okręgowy mityng lekkoatetyczny. W zawodach uczestniczyło ponad 300 dziewcząt i chłopców z wielkopolskich klubów. Dobrze spisali się lekkoatleci ostrowskiej Stali plasując się na czołowych pozycjach w wielu konkurencjach. Doskonałą formę zaprezentowała Ewa Rosiak zwyciężając w biegu na 100 m. z rezultatem - 12,23 s. Pokonała między innymi bardzo utytułowane zawodniczki: Karolinę Niemczal z Achillesa Leszno (12,70 s.) oraz Paulinę Orzeszynę z Juvenii Puszczykowo - 12,96 s.

Szkoda tylko, iż podczas tego biegu wiał wiatr z szybkością 2,5 m/s i jej wynik nie będzie mógł figurować w tabelach ogólnopolskich (dopuszczalny wiatr: 2,0 m/s). Zawodniczka ta wystartowała również w konkursie skoku w dal zajmując II miejsce z rezultatem 5,59 m. Zwyciężyła w tej konkurencji Karolina Kucharczyk z Kadeta Rawicz - 5,79 m.  Dobrze w tej konkurencji spisała się również Karolina Wawrzyniak skacząc na odległośc 5,00 m. Wynik ten pozwolił jej zająć V miejsce w kategorii "open" oraz I m. w kategorii młodziczek. Karolina pbiła również "życiówkę" w biegu na 100 m. - 13,52 s. Gorzej wypadła Roksana Podlewska, która nie mogla sobie poradzic z rozbiegiem i uzyskała zaledwie 5,04 m. (IV m.). Na pochwałę zasługuje natomiast występ - debiutującej w tak poważnej imprezie - Agnieszki Adamek - dziewczynki trenującej siatkówkę w Jankowie Przygodzkim. Uzyskała ona wynik - 4,57 m. W skoku w dal, ale w kategorii chłopców - Dawid Górski uplasował się na III miejscu - 5,96 m. a Dawid Janicki - był piąty - 5,52 m.

W biegu na 100 m. rekord życiowy pobiła  Weronika Kowal - 13,30 s. plasując się na VII pozycji wśród 23. sklasyfikowanych zawodniczek. W tej samej Konkurencji - Agnieszka Adamek uzyskała 14,02 s. a Martyna Pomykała 14,07 s. W biegu na 100 m. w kategorii chłopców IV miejsce zajął Dawid Górski ustanawiając rekord życiowy wynikiem - 11,57 s. Niezły wynik uzyskał trzynastoletni - Dominik Machoł - 13,28 s.

Skok wzwyż mial bardzo wyrównany przebieg. Startująca w nim Olga Michalska pokonała poprzeczkę na wysokości 1,55 m., co pozwoliło jej zając IV miejsce ( z takim samym rezultatem jak  wicemistrzyni tej konkurencji. Olga bardzo dobrze pobiegła dystans 600 m. zajmując III m. z wynikiem 1.45,36 s.

Dobrze spisał się nasz jedyny senior - Gerard Otwiaska zwyciężając w rzucie oszczepem - 53,57 m.

Swoje rekordy w biegu na 400 m. poprawiły również Monika Wojciechowska - 1.01,50 s. oraz Weronika Kowal - 1.03,11 s. Monika zajęła IV miejsce, a Weronika była piąta.

Na trzeciej pozycji linię mety przebiegła Dorota Stasiak uzyskując w biegu na 1500 m. dobry wynik - 5.22,65 s. Na tym samym dystansie wśród mężczyzn - IV miejsce zajął Artur Sikora - 4.28,19 s.