Wojewódzka Gimnazjada - Leszno 2012. Julia Dutkiewicz wyrównała rekord Ostrowa w skoku wzwyż - 1,66 m.

Znakomicie spisały się ostrowskie lekkoatletki podczas Mistrzostw Wielkopolski Szkół Gimnazjalnych (Gimnazjady) zdobywając trzy medale. Julia Dutkiewicz Gimn. - 4 Ostrów, po emocjonującej walce zajęła II miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 1,66 m. Wynik ten jest wyrównanym rekordem Ostrowa seniorek. Julia dołączyła do grona współrekordzistek miasta: Iwony Drożdż i Doroty Maciaszek. W tym samym konkursie również znakomicie spisała się Olga Michalska - Gimn. 1 Ostrów zajmując III miejsce z rezultatem 1,60 m. Zwyciężyła w tej konkurencji Joanna Stanisławska z Gimn. 1 Środa pokonując poprzeczkę na tej samej wysokości co Julia, lecz we wcześniejszej próbie. Skok wzwyż był z pewnością konkurencją stojącą na najwyższym poziomie podcza Gimnazjady. Trzeci medal wywalczyła Roksana Podlewska - Gimn. 4 Ostrów zajmując II miejsce w skoku w dal - 5,46 m. Zwyciężyła w tej konkurencji halowa mistrzyni Polski juniorek młodszych - Ada Szóstak z Olimpii Poznań - 5,72 m. Niewiele do medalu zabrakło Weronice Kowal - Gimn. Wielowieś, która w biegu na 300 m. zajęła IV miejsce z rezultatem 42,80 s. Brązowy medal przegrała zaledwie o jedną dziesiątą sekundy. Dorota Stasiak - Gimn. JP II w Ostrowie ukończyła bieg na 1000 m. na VII pozycji z czasem 3.14,76 s.

Obok link do komunikatu: Komunikat Gimnazjady

Link do filmu: Gimnazjada I część

Link do filmu: Gimnazjada II część (w drugiej części tego filmu troszkę śmiesznych sytuacji...)

Podczas doskonale zorganizowanych zawodow w Lesznie uzyskano szereg świetnych wyników: Marcelina Winkowska - Gimn. 2 Puszczykowo przebiegła 100 m. w czasie - 12,66 s. Karolina Konieczka z Gimn. w Żerkowie uzyskała w biegu płotkarskim na 100 m. - 15,04 s. Jej koleżanka - również z Żerkowa - Patrycja Liwak zwyciężyła w biegu płotkarskim na 300 m. - 46,38 s. Na tym samym dystansie, ale w biegu płaskim - złoty medal zdobyła Karolina Organiściak - G. 2 Puszczykowo z rezultatem - 41,33 s. Sensacyjny przebieg miał bieg na 1000 m. Okazało się iż zwyciężczynie obu serii uzyskały identyczny czas - 3.08,86 s. O tym, że na najwyższym stopniu podium stanęła Karena Kroschel - G. Szamotuły zadecydowały cztery tysięczne sekundy... O ten minimalny przedział czasowy pokonała Monikę Pietruszyńską - G. 1 Międzychód. W biegu na 600 m. zwyciężyła Iza Tomczak - G. Zalasewo - 1.45,90 s. Konkurencję chodu na 2 km. zwyciężyła Marika Nagla - G. Chocicza - 10.17,31 s. Pierwsze miejsce w sztafecie 4x100 zajęły dziewczęta z Żerkowa, a w sztafecie "szwedzkiej" uczennice G. w Puszczykowie. Konkurs pchnięcia kulą zakończył się zwycięstwem Mariki Kaczmarek - G. Konary - 12,78 m., a konkurs rzutu oszczepem - Soni Cichej - G. Duszniki - 40,42 m.

W kategorii chłopców  sprint na 100 m. zwyciężył Dominik Nowak - G. Żerków - 11,29 s. W biegu płotkarskim na 110 m. pierwsze miejsce zajął Marcin Senk - G. 3 Środa Wlkp - 15,87 s., a w biegu płotkarskim na 300 m. tryumfował - Maciej Palicki - G. 2 Środa - 40,78 s. Na tym samym dystansie, ale już bez płotków zwyciężył Wojciech Kaczor - G. 3 Środa - 36,62 s. Na dystansie 1000 m. najlepszym okazał się Dawid Grodzki - G. 4 Leszno - 2.42,46 s. Na dystansie dwukrotnie dłuższym zwycięstwo odniósł - Krzysztof Majchrowski - G. 3 Konin - 5.58,62 s. Najlepszym "chodziarzem" okazał się Mateusz Nowak - G. Skoki - 14.05,33 s. Sztafetę 4x100 m. zwyciężyli chłopcy z G. 3 Środa - 44,38 s., a sztafetę szwedzką - uczniowie z Żerkowa - 2.07,59 s. W skoku w dal tryumfował - Adrian Weber - G. Bojanowo - 6,52 m., a w skoku wzwyż - Hubert Hampel pokonał poprzeczkę na wysokości 1,85 m. Pchnięcie kulą zwyciężył Marcin Wrotyński - G. 1 Murowana Goślina - 16,58 m., a oszczepem najdalej rzucał - Adam Paciorek - G. 2 Turek - 47,71 m.

Komentarz: Zawody w Lesznie zostały przeprowadzone perfekcyjnie. Organizatorzy z Leszna oraz SZS  "Wielkopolska" spisaly się znakomicie. Profesjonalna praca sędziów, panujący porządek, znakomita organizacja zawodów sprawiły, iż zawody przebiegały sprawnie i dostarczyły wiele pozytywnych emocji.  Jako trener Stali Ostrów cieszę się z doskonałego występu naszych podopiecznych, a szczególnie z wyrównanego rekordu miasta w skoku wzwyż. Wynik, jaki uzyskała Julka Dutkiewicz jest nie tylko rekordem Ostrowa, ale również obecnie drugim wynikiem w Polsce w kategorii młodziczek. Konkurs w skoku wzwyż był pasjonujący i prowadzenie zmieniało się niemal z każdą nową wysokością. Zwyciężczyni - Asia Stanisławska wynikiem 1,66 m. również plasuje się na drugim miejscu w kraju, ale w kategorii juniorek młodszych. Olga Michalska po raz pierwszy w życiu pokonała barierę psychiczną skutecznej rywalizacji w ważnej imprezie. Mam nadzieję, iż od tej pory nabieże pewności siebie i kto wie czy następnym razem nie zwycięży...