Znakomita forma Ewy Rosiak we Wrocławiu

Znakomicie spisała się Ewa Rosiak podczas mityngu ogólnopolskiego, który odbył się we Wrocławiu. Zawodniczka Stali Ostrów tryumfowała w biegu na 100 m. oraz w skoku w dal. W biegu sprinterskim na 100 m. wystartowało ponad 70 kobiet z całego kraju. Ewa Rosiak pobiegła wspaniale uzyskując swój rekordowy wynik - 12,19 s. Pokonała między innymi reprezentantkę Polski - Milenę Pędziwiatr - MOS Wrocław - 12,44 s. oraz aktualną rekordzistkę Ostrowa na tym dystansie - Martynę Świerczyk - 12,70 s. W skoku w dal zwyciężyła również ze świetnym wynikiem - 5,94 m. Warto dodać, iz wyniki te uzyskała przy bezwietrznej pogodzie. W zawodach wystartowali również inni zawodnicy ostrowskiej Stali:

We wspomnianym już konkursie skoku w dal dobrze spisały się również: Roksana Podlewska zajmując  V m. z rezultatem - 5,51 m.  Młodziczka - Karolina Wawrzyniak ustanowiła swoją "życiówkę" wynikiem - 5,11 m. (IX m. ) a Julia Dutkiewicz uplasowała się na XII miejscu - 4,78 m. Zaprzyjaźniona z naszym klubem - Ada Wange z UKS 12 Kalisz osiągnęła - 5,48 m. co dało jej szóstą pozycję. W tej samej konkurencji, lecz w kategorii mężczyzn nieźle spisał się Dawid Górski plasując się na IV miejscu z wynikiem - 6,02 m. Na trzeciej pozycji ukończył konkurs trójskoku Dawid Janicki - 12,46 m. W biegu na 800 m. wystapiła Dorota Stasiak. Rywalizując z silnymi konkurentkami zajęła VI m. z dobrym wynikiem - 2.25,19 s. Artur Sikora specjalizujący się w biegach średnich i długich zupełnie dobrze spisał się na "sprinterskim" dystansie dla "długasów" - 800 m. zajmując w serii IV m. z wynikiem 2.08,53 s.

Komentarz:

Jestem bardzo zadowolony z wyników naszych lekkoatletów. Padły kolejne rekordy życiowe lub wyniki zbliżone do nich. Ewa Rosiak w tym sezonie jest bardzo szybka. Jej wyniki na 100 m. zbliżają się do rekordu Ostrowa (12,15 s. - Martyna Świerczyk). Podczas tych zawodów wreszcie widziałem dobre skoki na skoczni w dal. Mam wielka nadzieję, iz Ewa w tym roku poprawi rekor Ostrowa w tej konkurencji. Motorycznie jest już na to przygotowana.

jdoc:include type=picjdoc:include type=pic