Dziewięć medali uczestników Wojewódzkiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych rozegranego w Poznaniu

Zdjęcia z zawodów w zakładce "więcej" oraz galerii joomla

Znakomicie spisała się reprezentacja miasta i powiatu ostrowskiego w Finale Wojewódzkim Czwartków Lekkoatletycznych. Dziewczęta i chłopcy zdobyli 9 medali w tym pięć złotych. Artur Nadachowski SP- 7 Ostrów - już trzeci rok z rzędu (tym razem w kategorii klas piątych) okazał się najszybszym sprinterem w biegu na 60 m. uzyskując czas 8,60 s. Na tym samym dystansie, podobnie jak przed rokiem, złoty medal wywalczyła Natalia Benedykcińska SP-5 Ostrów z czasem - 8,75 s. W kategorii klas szóstych najszybszą dziewczyną w biegu na 60 m. okazała się Martyna Pomykała - SP Ołobok - 8,66 s. Jej rówieśniczka - Klaudia Konieczna - SP 7 Ostrów zwyciężyła w konkursie skoku w dal z wynikiem 4,46 m. W tej samej konkurencji, ale w grupie najmłodszych dziewcząt tryumfowała Weronika Hipp - SP 5 Ostrów z rezultatem 4,05 m. Srebrny medal w rzucie piłeczką palantową wywalczyła Katarzyna Ciesiółka - SP Sobótka - 47 m. Również "srebro" zdobył Maciej Sokołowski SP Edukator skacząc w dal 4,20 m. (grupa wiekowa - piąta klasa). Brązowe medale przypadły w udziale naszym reprezentantom w skoku wzwyż - Weronice Szymczak SP-5 Ostrów - 1,20 m. oraz Szymonowi Białemu SP Przygodzice - 1,05 m. (najmłodsza grupa wiekowa).

Czwarte miejsce w biegu na 60 m. w najmłodszej kategorii wiekowej zajął Patryk Jancik - SP Ołobok z wynikiem - 8,83 s. Na tej samej pozycji zawody ukończyła Gabrysia Bendkowska SP-5 Ostrów uzyskując w skoku w dal - 3,95 m. Konrad Frydrychowicz SP Masanów zajął VI m. w biegu na 60 m. - 8,87 s. Na siódmej pozycji bieg na 600 m. ukończyła Monika Kut - SP Przygodzice, a jej brat Tomasz uplasował się na ósmej pozycji w biegu na 1000 m. Do finału biegu na 60 m. zakwalifikowała się zaledwie dziewięcioletnia Zuzia Urban - SP-6 Ostrów. Warto dodać, iż Zuzia wraz z Patrykiem Jancikiem odebrali na mecie powołania do udziału w prestiżowym mityngu "Mohico Juniot Cup Razem", który zostanie rozegrany 16 czerwca w Poznaniu, a będą w nim rywalizowali czołowi zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych.

Komentarz: Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z postawy naszych młodych sportowców. Czwartki lekkoatletyczne, które przeprowadzamy od kilku lat przynoszą efekty również sportowe. Trzeci rok z rzędu najmłodsi adepci sportu z powiatu ostrowskiego przywożą z Poznania zbliżoną ilość medali. Są wśród nich nie tylko członkowie klubu Stal, ale również koszykarki z SP nr 5 w Ostrowie, a także dzieci z innych szkół nie uprawiające sportu w grupach "sformalizowanych". Artur Nadachowski, Natalia Benedykcińska, Kasia Ciesiółka oraz Weronika Szymczak po raz kolejny są zdobywcami medali w tej imprezie. Cieszy również fakt pojawienia się w tym roku nowych - utalentowanych dzieci. Jesienią b.r. rusza kolejna edycja tej imprezy. Liczymy na przynajmniej taką samą frekwencję jak w zakończonej niedawno edycji 2011/2012 r. Jeszcze raz w tym miejscu pragnę podziękować naszym głównym sponsorom tej imprezy: Urzędowi Miasta w Ostrowie Wlkp., Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Wielkopolskiego, oraz Klubowi Stal w Ostrowie Wlkp.

Klaudia Konieczna - złoty medal w skoku w dal (kat. 1999 r.)

Martyna Pomykała - złoty medal w biegu na 60 m. (kat. 1999 r.)