Doskonały występ lekkoatletów Ostrowa w Nordhausen - 28 zdobytych medali ( w tym 20 złotych) !!!

Doskonale spisali się lekkoatleci z Ostrowa i powiatu ostrowskiego w międzynarodowym mityngu, który odbył się 16 czerwca w Nordhausen (Niemcy). Szesnastoosobowa ekipa z naszego rejonu zdobyła aż 28 medali w tym 20 -  złotych, 4 - srebrne i 4 - brązowe. Zawody w Nordhausen były okręgowym mityngiem dzieci i młodzieży w którym wzięło udział ponad 300 dziewcząt i chłopców. Zawody zainaugurowały przemówienia powitalne Burmistrza Nordhausen oraz kierownika zawodów. Następnie zostały odegrane Hymny Polski i Niemiec. Po tym czasie rozpoczęto konkurencje lekkoatletyczne. Rywalizacja w poszczególnych konkurencjach odbywała się z podziałem na kategorie wiekowe, stąd wielu uczestników imprezy zdobywało medale. Reprezentacja powiatu ostrowskiego składała się z zawodników Stali oraz czołowych uczestników tegorocznych Czwartków Lekkoatletycznych - niezrzeszonych w klubie.

Zdjęcia z zawodów w galerii joomla

W konkurencjach indywidulanych po dwa złote medale zdobyli: Martyna Pomykała, Weonika Kowal, Olga Michalska, Julia Dutkiewicz, Wiktoria Konieczna, Artur Nadachowski i Michal Zemski. Martyna Pomykała tryumfowała w biegu na 75 m. - 10,50 s. oraz w skoku w dal - 4,52 m. Weronika Kowal zwyciężyła w biegu na 60 m. przez płotki - 10,00 s. oraz w biegu na 100 m. - 13,10 s. Olga Michalska okazała się naljepsza w konkursie skoku wzwyż - 1,50 m. oraz w biegu na 800 m. - 2.34,00 s. Julia Dutkiewicz tryumfowała w skoku w dal - 4,68 m. oraz w skoku wzwyż - 1,50 m. Dziesięcioletnia Wiktoria Konieczna okazała się prawdziwą niespodzianką zawodów zwyciężając w biegu na 75 m. - 13,40 s. oraz w pchnięciu kulą - 5,59 m. Artur Nadachowski zwyciężył w biegu na 75 m. - 10,30 s. oraz w skoku w dal - 4,41 m. Michał Zemski zajął pierwsze miejsca w biegu na 100 m. - 12,30 s. oraz w skoku w dal - 4,73 m.

Złote medale zdobyli również: Karolina Wawrzyniak, Dorota Stasiak, Ewa Rosiak i Artur Sikora. Karolina Wawrzyniak tryumfowała w skoku w dal - 4,72 m. a w biegu na 100 m. zajęła III m. z wynikiem - 13,90 s. Dorota Stasiak zwyciężyła w biegu na 800 m. - 2.21,10 s. Ewa Rosiak zdecydowanie pokonała swoje rywalki na 100 m. uzyskując 12,30 s. Artur Sikora zwyciężył w biegu na 800 m. - 2.12,00 oraz zajął III m. w skoku w dal - 5,23 m.

Pozostałymi medalistami okazali się: Klaudia Konieczna, Piotr Sępołowicz i Szymon Biały. Klaudia Konieczna zajęła II miejsce w skoku w dal - 4,22 m. oraz trzecie miejsce w biegu na 75 m. - 11,30 s. Piotr Sępołowicz zajął II miejsce w biegu na 75 m. - 11,20 s. oraz III m. w skoku w dal - 3,44 m. Szymon Biały uplasował się na drugiej pozycji w skoku wzwyż.

Dobrze spisały sie również nasz sztafety: dziewczęta w składzie Agata Czerniejewska, Karolina Wawrzyniak, Wertonika Kowal i Julia Dutkiewicz zwyciężyły w świetnym czasie -  52,70 s.  Sztafeta mieszana (mikst) 4x75 m. w składzie Martyna Pomykała, Klaudia Konieczna, Piotr Sępołowicz i Artur Nadachowski zajęła II m. z wynikiem - 42,00 s.

Niestety, fatalna pogoda (padający deszcz) nie sprzyjała osiąganiu rekordowych wyników, a start w niektórych konkurencjach (skok w dal i wzwyż) okazał się być nawet niebezpiecznym, czego przykładem było poślizgnięcie się Roksany Podlewskij na belce od skoku w dal i w konsekwencji tego zdarzenia upadek zakończony bolesną kontuzją.

Komentarz: Zawody w Norhausen należy traktować dwutorowo. Przede wszystkim jako dobrą zabawę i sam wyjazd do zaprzyjaźnionego z Ostrowem miasta jak formę nagrody dla najlepszych zawodników klubu oraz czołowych uczestników tegorocznych Czwartków Lekkoatletycznych. Dopiero na drugim miejscu wagę przykładamy do rezultatów tam osiągniętych. Dzieci i młodzież miały ogromną frajdę z wyjazdu. Przez cały czas świetnie się bawiły. Miłą atmosferę zawdzięczamy gospodarzom zawodów, którzy zadbali o jak najatrakcyjniejszy pobyt naszej ekipy w Nordhausen, a w szczególności Panu Peterowi Blonskiemu, który niemal przez cały czas opiekował się nami. Dziękujemy Urzędowi Miasta w Ostrowie Wlkp. a w szczególności Panu Prezydentowi oraz referatom: Kultury Fizycznej i Promocji Miasta za umożliwienie nam tego wyjazdu. Sportowa współpraca miedzy naszymi miastami ma już długoletnią tradycję. Mamy nadzieję, iż w przyszłym roku będziemy mogli gościć u nas w Ostrowie lekkoatletów z Niemiec. A co do wyników - zła pogoda spowodowała, iż nie wszystkie rezultaty osiągnięte przez naszych sportowców "kręciły" się wokoło "życiówek". Ciekawostką było dla nas rywalizowanie przez dzieci na nietypowych dystansach np. 75 m., 80 m. przez płotki, sztafecie 4x75 m. Myślę, że to ciekawy pomysł z ukierunkowaniem na najmłodszych adeptów la. Roksana Podlewska miała pecha - poślizgnęła się na belce od skoku w dal. Wyglądało to dość groźnie, więc została zabrana do szpitala na prześwietlenie. Okazało się jednak, iż nie jest to bardzo poważny uraz i myślimy, że po krótkiej rehabilitacji w Ostrowie, wróci do przygotowań do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które odbędą się za miesiąc.