Pięć medali ostrowskich lekkoatletek w Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików w Lekkiej Atletyce

Sztafeta dziewcząt Stali Ostrów na najwyższym stopniu podium

Świetnie spisały się lekkoatletki ostrowskiej Stali wywalczając pięć medali w rozegranych w Poznaniu - Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików. Julia Dutkiewicz została mistrzynią Wielkopolski w skoku w dal rezultatem 5,22 m. Drugi złoty medal wywalczyła sztafeta 4x100 m. w składzie: Agata Czerniejewska, Karolina Wawrzyniak, Weronika Kowal i Julia Dutkiewicz. Czas sztafety - 52,71 s. Srebrne medale zdobyły: Karolina Wawrzyniak w skoku w dal - 5,02 m. oraz Weronika Kowal w biegu na 300 m. - 42,89 s.. Brązowy medal stał się udziałem Julii Dutkiewicz, która w skoku wzwyż pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1,56 m.

Zdjęcia autorstwa Dawida Górskiego w zakładce "więcej" oraz w galerii joomla

Zawody rozpoczęły się dla ekipy z Ostrowa niefortunnie. W koronnej konkurencji naszych lekkoatletek - skoku wzwyż - zamiast przewidywanego podwójnego zwycięstwa dziewczęta musiały zadowolić się "zaledwie" brązowym medalem Julli Dutkiewicz ze średnim wynikiem 1,56 m. Jeszcze gorzej spisała się Olga Michalska, która zupełnie bez wiary w sukces przystąpiła do konkursu, czego efektem było zaliczenie przez nią zaledwie 1,45 m. w skoku wzwyż. A przecież kilkanaście dni wcześniej obie te dziewczyny spisały się doskonale podczas Wojewódzkiej Gimnazjady zaliczając: Julia Dutkiewicz - 1,66 m. oraz Olga Michalska 1,60 m. Sport jednak jest końca nieprzewidywalny...

Julia jednak pokazała charakter w końcówce konkursu skoku w dal. Mimo fatalnej dyspozycji w skokach eliminacyjnych, po których wywalczyła awans do finału dopiero z siódmym wynikiem (4,68 m.), w finale odblokowała się skacząc na odległość 5,22 m.. Wynik ten jej dał nie tylko pewne zwycięstwo, ale stał się jej nowym rekordem życiowym. W tym samym konkursie dobrze spisała się Karolina Wawrzyniak zdobywając srebrny medal z rezultatem - 5,02 m. Nieźle spisały się nasze najmłodsze uczestniczki, które startując ze starszymi koleżankami uzyskały: Martyna Pomykała - 15 miejsce z wynikiem 4,27 m. oraz Klaudia Konieczna - 18 miejsce z wynikiem - 4,17 m.

Weronika Kowal oprócz biegu na 300 m. wystąpiła również w sprincie na 100 m. zajmując w finale VI miejsce z wynikiem 13,43 s. Dobrze spisała się nasza druga uczestniczka biegu na 300 m. - Agata Czerniejewska zajmując VII m. z rezultatem 45,38 s.

Obok zawodów młodzików odbył się jednocześnie mityng lekkolatletyczny, w którym wystąpiło również kilkoro reprezentantów ostrowskiej Stali. Dawid Górski zająl VII m. w biegu na 100 m. z rezultatem - 11,89 s. Dorota Stasiak uplasowała się na VIII m. w biegu na 1500 m. - 5.21,46 s., a Artur Sikora na tym samym dystansie zajął XVII m. w czasie 4,30.62 s.

Julia Dutkiewicz zdobywczyni trzech medali: złote w dal i 4x100 m. oraz brązowy w skoku wzwyż

Karolina Wawrzyniak - srebrny medal w skoku w dal i złoty medal w sztafecie 4x100 m.

Weronika Kowal - srebrny medal w biegu na 300 m. i złoty medal w sztafecie 4x100 m.

Agata Czerniejewska - złoty medal w sztafecie 4x100 m. oraz VII m. w biegu na 300 m.

Sztafeta 4x100 m. - złoty medal: Agata Czerniejewska, Julia Dutkiewicz, Karolina Wawrzyniak, Weronika Kowal