Ewa Rosiak w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Ewa Rosiak z ostrowskiej Stali uplasowała się dwukrotnie na siódmych miejscach - w skoku w dal z wynikiem 5,79 m.  oraz w trójskoku z wynikiem 11,83 m.- podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski rozegranych w Radomiu.

Z pewnością miejsca w ścisłym finale konkurencji skocznościowych są dobrym osiągnięciem, tym bardziej, iż zawodniczka ta zdobyła aż 20 punktów dla klubu w ramach Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży, ale dla trenera i samej zawodniczki występ w Radomiu pozostawił spory niedosyt. Zwyciężczynią obu konkurencji została Anna Jagaciak z Juvenii Puszczykowo.

Ewa Rosiak jechała do Radomia z szóstym wynikiem  w kraju w skoku w dal. Jednak jej forma była przygotowywana właśnie na ten start i można się było spodziewać, iż podobnie jak w dwóch latach poprzednich Ewa ustanowi najlepsze wyniki sezonu i "zawalczy" o medal. Niestety, czegośc zabrakło - może lekkie minięcie się ze szczytem formy, a może coś w sferze ...mentalnej. Jeśli chodzi o trójskok, to z wyniku można być zadowolonym, gdyż Ewa w zasadzie nie uprawia, a nawet nie trenuje tej konkurencji ze względu na zbyt drobną budowę ciała.

Zawody w Radomiu zostały przeprowadzone na nowym, wspaniałym obiekcie sportowym. Zadbano nie tylko o sprawną organizację mistrzostw, ale również o cały ceremoniał dotyczący otwarcia zawodów oraz honorowania medalistów, którego dokonywali wybitnie olimpijczycy z Ireną Szewińską na czele.