Znakomity występ lekkoatletek ostrowskiej Stali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików - Weronika Kowal, Karolina Wawrzyniak oraz Olga Michalska wywalczyły awans do Mistrzostw Polski Młodzików

Doskonale spisały się dziewczęta ostrowskiej Stali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (dawniej Makroregionu), które odbyły się 15 września w Poznaniu. Weronika Kowal i Karolina Wawrzyniak wywalczyły złote medale, a Olga Michalska i sztafeta 4x100 m. dziewcząt uplasowały się na trzecich pozycjach.

Weronika Kowal, Karolina Wawrzyniak i Olga Michalska wywalczyły awans do Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się pod koniec września w Słubicach.

W biegu na 300 m. przez płotki bezapelacyjnie zwyciężyła Weronika Kowal z nowym rekordem życiowym - 46,65 s. W tym samym biegu na trzeciej pozycji uplasowała się Olga Michalska z również dobrym rezultatem - 48,19 s.  Ostrowskie zawodniczki rozdzieliła Małgorzata Wysota z Orkana Ostrzeszów - 48,05 s.

W skoku w dal również bezapelacyjnie zwyciężyła Karolina Wawrzyniak także pbijając "życiówkę" wynikiem 5,22 m.  W tej konkurencji Julia Dutkiewicz zajęła IV m. z wynikiem 4,82 m. O niezwykle wyrównanym przebiegu tego konkursu niech świadczy fakt, iż zawodniczki sklasyfikowane na miejscach II-V dzielił zaledwie jeden centymetr... Drugie miejsce zajęła Weronika Fierkowicz - Pomerania Szczecinek - 4,83 m., trzecie miejsce stało się udziałem Natalii Ciachurskiej z Baszty Szamotuły - 4,82 m. Również piąta zawodniczka imprezy legitymowała się tym samym rezultatem. O kolejności decydowały ich "drugie" rezultaty.

Na trzecim miejscu uplasowały się dziewczęta ze sztafety 4x100 m. w składzie - Agata Czerniejewska, Karolina Wawrzyniak, Weronika Kowal i Julia Dutkiewicz. Uzyskały one bardzo dobry rezultat - 52,19 s. Zwycięstwo odniosły zawodniczki ze Sztormu Kołobrzeg - 50,62 s. przed swoimi rówieśniczkami z Kusego Szczecin - 51,84 s.

Oprócz wymienionych zawodniczek doskonale spisała się Agata Czerniejewska zajmując w biegu na 300 m. VIII miejsce z nową "życiówką" -  44,36 s. W tej konkurencji wystartowało ponad 30 zawodniczek. Miłą niespodzinkę sprawił również Michał Zemski zajmując XI miejsce (ostatnie punktowane) w skoku w dal wynikiem 5,25 m. Ten sam zawodnik w biegu na 300 m. uplasował się na XXI miejscu (na 32 sklasyfikowanych) z rekordem życiowym 41,79 s.

Zdjęcia autorstwa Dawida Górskiego w zakładce "więcej" oraz galerii joomla

Komentarz: W zawodach w Poznaniu wystartowało ponad 1000 uczestników z województw: wielkopolskiego i zachodnio-pomorskiego. W niektórych konkurencjach udział wzięło po 30-40 uczestników. Wystartowało aż 14 sztafet podzielonych na 3 serie. Awans do Mistrzostw Polski uzyskali tylko zwycięzcy konkurencji technicznych oraz dwie zawodniczki lub dwóch pierwszych zawodników w konkurencjach biegowych. Ponadto województwo uzyskało kilka tzw. dzikich kart dla uczestników, którzy zajęli trzecie miejsca z wynikami gwarantującymi wysokie miejsca na Mistrzostwach Polski. W tym gronie znalazła się nasza brązowa medalistka w biegu na 300 m. p. płotki - Olga Michalska.

Z wyników jestem bardzo zadowolony - rezultaty Weroniki Kowal i Karoliny Wawrzyniak plasują je w ścisłej czołówce kraju. Niespodziankę zrobiła nam Olga Michalska, która po raz pierwszy w życiu na zawodach pobiegła 300 m. przez płotki i gdyby nie pewna asekuracja w pierwszej części dystansu, kto wie - może zawalczyłaby o srebrny medal... Żal trochę nam Julii Dutkiewicz, która w tym roku zmaga się z różnego rodzaju dolegliwościami i  nie jest w pełni dysponowana. A ponadto musi mówić troszkę o pechu - gdyby skoczyła centymetr dalej zostałaby wicemistrzynią...  Muszę pochwalić również Agatkę Czerniejewską i Michała Zemskiego, którzy nie dość, że poprawili swoje życiówki, ale jeszcze zdobyli punkty do współzawodnictwa.

Szkoda, że nie mógł oglądać tych zawodów Tomasz Stodolski, który po zabiegu chirurgicznym musi przebywać w domu. Posiada on również wielki wkład w rezultaty odniesione przez naszych sportowców.

Najszybsze dziewczyny na 300 m. p. płotki - od lewej - Małgorzata Wysota (II m.), Weronika Kowal (I m.), Olga Michalska (III m.)