III Otwarte Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego na Tartanie w Lekkiej Atletyce - KS Stal - 6.10.2012 r.

najlepsi uczestnicy zawodów: od lewej - Dawid Wiśniewski, Maciej Weszka, Ewa Rosiak, Olga Michalska, Julia Dutkiewicz, Dawid Górski

W dniu 6 października na stadionie KS Stal w Ostrowie Wlkp. zostały rozegrane III Mistrzostwa Ostrowa na Tartanie. W imprezie wzięło udział około 80 uczestników z miasta i powiatu ostrowskiego, a ponadto z Kalisza, Pleszewa, Żerkowa, Jarocina, Konina, Turku, Ostrzeszowa i innych miejscowości. Organizatorzy imprezy obawiali się o pogodę, gdyż prognozy były niezbyt zachęcające do ...biegania w deszczu, ale aura okazała się przyjazna - wyjrzało słońce i zawodniczki wraz z zawodnikami rywalizowali przy dobrej pogodzie. Był to mityng kończący sezon lekkoatletyczny, dlatego trudno było doszukać się rekordowych wyników, ale nie można narzekać na poziom imprezy. Kilka wyników stało naprawdę na niezłym poziomie. Najlepszą zawodniczką imprezy zostala wybrana Ewa Rosiak z ostrowskiej Stali (mieszkanka Odolanowa), która zdecydowanie zwyciężyła w biegu na 100 m. - 12,62 s. (w eliminacjach) oraz w skoku w dal - 5,50 m. Najlepszym zawodnikiem okazał się  - zwycięzca sprintu na 100 m. - Maciej Weszka z UKS 12 Kalisz - 11,51 s. Najlepszą zawodniczką z Ostrowa została Olga Michalska zwyciężczyni biegu na 800 m. - 2.41,14 s. oraz skoku wzwyż - 1,50 m. Najlepszy zawodnikiem z Ostrowa został wybrany Dawid Górski - zwycięzca skoku w dal - 5,96 m. oraz srebrny medalista "setki" - 11,89 s. Najlepszą młodziczką została Julia Dutkiewicz ze Stali Ostrów - II m. w skoku wzwyż - 1,45 m. oraz III m. w skoku w dal - 4,97 m. Najlepszym młodzikiem okazał się Dawid Wiśniewski z UKS Przełaj Żerków za IV wynik w biegu na 400 m. - 55,68 s.

Wyniki zawodów w linku: Komunikat MO