9 medali ostrowskich młodzików w Halowym Wielomeczu

 

W piątek 23 listopada 2012 r. w Kaliszu odbyły się halowe zawody lekkoatletyczne pn. "Halowy Wielomecz Miast Młodzików. W imprezie wystartowali gimnazjaliści z 5 miast Wielkopolski: Kalisza, Żerkowa, Środy Wielkopolskiej, Poznania i Ostrowa Wielkopolskiego. Zawody miały charakter rywalizacji drużynowej oraz indywidualnej. Ostrowską ekipę reprezentowało 8 dziewcząt i 3 chłopców. Pełna reprezentacja powinna się składać z minimum 12 dziewcząt i 12 chłopców. Jednakże nie posiadmy obecnie w klubie zawodniczek specjalizujących się w chodzie, ani w biegach płotkarskich, a ponadto w tej kategorii wiekowej zaledwie kilku chłopców uprawia lekka atletykę w naszy mieście. Dlatego też głównym celem naszej drużyny było współzawodnictwo indywidualne. W tejże rywalizacji znakomicie spisały się nasze lekkoatletki. Zobyły 9 medali, w tym 5 złotych. Najlepszy wynik uzyskała Weronika Kowal zdobywając złoty medal w biegu na 300 m. w świetnym czasie (jak na kaliską halę) - 46,39 s. W biegu na 600 m. zwycięstwo odniosła Agata Czerniejewska - 1.51,94 s. Bieg sprinterski na 60 m. zwyciężyła Julia Dutkiewicz - 8,34 s.. W skoku w dal najlepszą zawodniczką okazała się Karolina Wawrzyniak - 4,85 m. Zwycięstwo odniosła również ostrowska sztafeta 4x200 m. (Agata Czerniejewska, Martyna Pomykała, Julia Dutkiewicz, Weronika Kowal) - 2.02,37 s. Brązowe medale zdobyły: Aleksandra Mróz w biegu na 1000 m., Martyna Pomykała w skoku w dal - 4,77 m., Karolina Wawrzyniak w biegu na 60 m. - 8,45 s. oraz Julia Dutkiewicz w skoku wzwyż - 1,45 m. Ponadto na słowa pochwały zasłużyli: Martyna Pomykała za bardzo dobry wynik w biegu na 60 m. - 8,57 s. (startowała w nim poza konkursem), Weronika Więcek za V m. w biegu na 600 m. - 2.00,09 s., Aleksandra Mróz z azdobycie VI m. w skoku wzwyż - 1,30 m., Remigiusz Krzywda za zajęcie VI m. w biegu na 1000 m. - 3.12,18 s. oraz Michał Zemski za za dobre wyniki w biegu na 60 m. - 7,95 s. oraz w skoku w dal - 5,23. Szczegółowe wyniki ostrowskich zawodników w linku:   Halowe zawody Kalisz Zdjęcia w galerii Joomla oraz w zakładce "więce"

Komentarz trenera Marka Walczaka: Jestem zadowolony z występu naszych zawodniczek i zawodników. Niemal wszyscy pobili swoje halowe rekordy życiowe. W porównaniu do ubiegłego roku widać spory postęp w konkurencjach biegowych. Bardzo dobre wyniki uzyskały: Weronika Kowal w biegu na 300 m., Agata Czerniejewska w biegu na 600 m. oraz wszystkie sprinterki, a w szczególności Julia Dutkiewicz, Karolina Wawrzyniak oraz Martyna Pomykała. Troszkę gorzej niż się spodziewałem dziewczęta wypadły w skoku w dal (mimo zdobycia dwóch medali). Bardzo miłą niespodziankę sprawiła Agata Mróz, która zedebiutowała w tej imprezie zajmując wysokie III miejsce w biegu na 1000 m. oraz zupełnie nieźle poczynając sobie w skoku wzwyż. Natomiast szczególnie chcę wyróżnić Agatkę Czerniejewską, która stoczyła ambitną walkę w biegu na 600 m. z wyżej notowanymi od siebie  zawodniczkami wychodząc z niej zwycięsko. Również chłopcy startujący w zawodach spisali się zupełnie dobrze. W naszej sekcji trenuję zdecydowanie więcej dziewcząt niż chłopców. Wynika to z wielokrotnie bogatszej oferty sportowej dla chłopców w naszym mieście (akademie koszykarskie, piłkarskie, piłka ręczna, sporty walki itd.).

 

 

...muszę ci wyjaśnić, jak  należy biegać w tej hali...

 

 

Julka - obudź się - za chwilę startujesz....

 

Jestem z siebie zadowolony...

Muszę to przywołać z pamięci....

...i wszystko stało się jasne...

jak na wiosnę pokonać Roksanę?...

było fajnie, ale będzie jeszcze lepiej...

 

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic