Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików w Lekkiej Atletyce oraz Okręgowy Mityng Lekkoatletyczny

5 stycznia 2013 r. w Kaliszu odbyły się Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików w Lekkiej Atletyce oraz Okręgowy Mityng Lekkoatletyczny. W zawodach wystartowało ponad 300 zawodniczek i zawodników z 18 klubów naszego województwa. Poziom niektórych konkurencji był bardzo wysoki, a o miejscu na podium decydowały ułamki sekundy. Najliczniej obsadzonymi konkurencjami były biegi na 60 m. w kategorii młodziczek (udział 30 zawodniczek) oraz w tej samej kategorii wiekowej - skok w dal (ponad 20 dziewcząt.). Wyniki uzyskane w konkurencjach "okrężnych" ze względu na specyfikę kaliskiej hali nie mogą być porównywane z rezultatami ze stadionów.

Komunikat z imprezy: Komunikat

Najlepszymi młodziczkmi imprezy były: Marcelina Winkowska z Juvenii Puszczykowo, Julia Dutkiewicz ze Stali Ostrów oraz Zuzanna Kubiak z Orkana Środa Wlkp. Marcelina Winkowska zwyciężyła w biegu na 60 m. - 8,09 s. oraz w biegu na 300 m. - 47,13 s. Julia Dutkiewicz okazała się bezkonkurencyjna w skoku w dal - 5,07 m. oraz zajęła III m. w biegu na 60 m. - 8,30 s. Zuznna Kubiak zwyciężyła w skoku wzwyż - 1,60 m.

Wśród młodzików dwa zwycięstwa odniósł Adrian Wesela z Orkana Środa Wlkp.: w biegu na 60 m. - 7,41 s. oraz w biegu na 300 m. - 42,11 s.

W mityngu bardzo dobrze spisała się Ewa Rosiak ze Stali Ostrów zwyciężając w biegu na 60 m. - 7,93 s. oraz w skoku w dal - 5,72 m. Bardzo dobry rezultat w skoku wzwyż osiągnęła Joanna Stanisławska z Orkana Środa Wlkp. - 1,65 m. W tej samej konkurencji wśród mężczyn zwyciężył Filip Kosman z Juvenii Puszczykowo - 1,93 m. Dystans sprinterski - 60 m. najszybciej pokonał Kamil Targoński z Maratonu Turek - 7,10 s.