Cztery medale ostrowskich lekkoatletów w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików

Cztery medale w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików oraz jedenaście miejsc w czołowej "trójce" podczas Halowego Mityngu stało się udziałem lekkoatletek i lekkoatletów ostrowskiej Stali podczas ostatniego weekendu.

Julia Dutkiewicz tryumfowała w skoku w dal z wynikiem 5,07 m. Srebrny medal w tej konkurencji wywalczyła Martyna Pomykała wynikiem 4,73 m. Srebrny medal w biegu na 600 m. wywalczyła Agata Czerniejewska rezultatem 1.51,86 s.  Julia Dutkiewicz zdobyła drugi - brązowy medal - w biegu na 60 m. - 8,30 s.

Bardzo dobrze spisali się również nasi lekkoatleci w przeprowadzonym równocześnie Mityngu Lekkoatletycznym. Brylowała w nim Ewa Rosiak zwyciężając w dwóch konkurencjach: biegu na 60 m. - 7,93 s. oraz w skoku w dal - 5,72 m. Zwycięstwo odniosła również Dorota Stasiak w biegu na 1000 m. - 3.20,68 s.

Zdjęcia w galerii joomla oraz zakładce "wiecej"      Pod zdjęciami w zakładce "więcej" szczegółowa relacja z imprezy

Komunikat w linku: Komunikat Filmik z zawodów dotyczący zawodniczek i zawodników Stali w linku: Stal w Halowych MM

ale fajnie jest stać na podium...

chyba mnie rozumiesz - to było fatalne...

jak mi ciężko wstać - muszę się podeprzeć...

czyżby palec "boży" ?

reakcja fotokomórki...

brak reakcji...

Cieszy bardzo powrót do wysokiej formy - nękanej kontuzjami - Julii Dutkiewicz. Julia uzyskała w mistrzostwach dwa rekordowe (jeśli chodzi o halę) wyniki. Miejmy nadzieję, że istniejące jeszcze dolegliwości zdrowotne miną i latem zobaczymy ją w pełnej dyspozycji. Bardzo cieszy srebrny medal wywalczony w biegu na 600 m. przez Agatę Czerniejewską. Zawodniczka ta godnie zastąpiła swoją starszą koleżankę - Olgę Michalską, która zrezygnowała z udziału w treningach KS Stal. Wynik Agaty jest porównywalny z osiągnięciami Olgi. Martyna Pomykała czyni ogromne postępy. Zawodniczka ta awansowała do biegu finałowego na 60 m. z wynikiem 8,53 s., w którym zajęła VI m. Myślę, ze ten srebrny medal wywalczony w skoku  w dal oraz dobry wynik uzyskany w sprincie dodają jej jeszcze więcej motywacji do uprawianie la. Bardzo blisko podium znalazła się Aleksandra Mróz. W biegu na 1000 m. zajęła IV m. - 3.45,91 s. Dystans ten przebiegła jednak zdecydowanie wolniej niż przed dwoma mięsiacami podczas wielomeczu miast. Z tamtym wynikiem powalczyłaby nawet o "srebro". Jednak na usprawiedliwienie nieco gorszego występu tej zawodniczego mogła mieć niedawno przbyta choroba oraz stres wynikający z rangi imprezy. Ola zajęła V m. w skoku wzwyż - 1,25 m. Piąte miejsce w finale biegu na 60 m. zajął Michał Zemski - 7,99 s. Chłopak ten również jest nadzieją ostrowskiej lekkoatletyki. Pobił w tym biegu życiówkę o ponad pół sekundy. Troszkę gorzej zaprezentował się w skoku w dal zajmując VI m. z wynikiem 5,18 m. Na wysokiej - szóstej pozycji w biegu na 600 m. uplasowała się Weronika Więcek - 2.00.82 s. Ponadto miejsca w pierwszej ósemce zajęli: Dominik Machoł w skoku wzwyż (VI m.), Remigiusz Krzywda - ósme miejsca - w biegu na 300 m. oraz w skoku  w dal oraz wspomniana już Ola Mróz w skoku w dal.

W Okręgowym Mityngu brylowała Ewa Rosiak. Była bezkonkurencyjna w biegu na 60 m. i w skoku w dal. Jednak wyniki jakie uzyskała nie są w pełni satysfakcjonujące. Ten rok dla Ewy powinien być szczególny. Takie przynajmniej są założenia. Niestety, dość duża absencja tej zawodniczki w treningach spowodowana przede wszystkim chorobami i studiami nie pozwala należycie przygotowac się do sezonu letniego. Miejmy nadzieję, iż z nowym rokiem to się zmieni i latem wszyscy będziemy cieszyć się z jej wyników.

Po fatalnych występach Roksany Podlewskiej w drugiej części sezonyu 2012 r. widać, iż zawodniczka ta wyciągnęła wnioski i bardzo solidnie przygotowuje się sezonu letniego. Widać to już było podczas zawodów w Kaliszu. Roksana dwukrotnie zajęła drugie miejsca (za Ewą Rosiak). W biegu na 60 m. uzyskała czas - 8,18 s., a w skoku w dal - 5,33 m. Bardzo dobrze zaprezentowała się Weronika Kowal, która zajęła II m. w biegu na 60 m. przez płotki z bardzo dobrym rezultatem - 9,68 s. Dorota Stasiak tryumfowała w biegu na 1000 m. z rekordowym wynikiem - 3.20,68 s. Na drugiej pozycji w skoku w dal uplasował się Dawid Górski - 6,06 m. Ten sam zawodnik uzyskał piąty wynik zawodów w biegu na 60 m. - 7,43 s. Na trzecich miejscach uplasowali się: Artur Sikora w biegu na 1000 m. - 2.55,93 s., Robert Frączek w biegu na 300 m. - 42,86 s. oraz w skoku w dal - 5,69 m., Miłosz Mielcarek w skoku wzwyż - 1,60 m. Miłą niespodziankę sprawiła Anna Andrzejewicz zajmując IV m. w biegu na 60 m. p. płotki z niezłym wynikiem - 11,58 s. Mimo zajęcia IV m. w skoku w dal przez Karolinę Wawrzyniak z niezłym rezultatem - 5,02 m. nie można być usatysfakcjonowanym z jej występu. Tę zawodniczkę stać na skoki o wiele dłuższe, tylko musi poprawić się ...mentalnie.