Znakomity występ lekkoatletów Stali w Mistrzostwach Wielkoposki Juniorów i Juniorów Młodszych

Najlepsze sprinterki zawodów: I m. - Roksana Podlewska (w środku). II m. - Karolina Orłowska (Orkan Środa Wlkp.)  III m. - Karolina Wawrzyniak

Doskonale spisali się lekkoatleci ostrowskiej Stali w rozegranych 12 stycznia br. Halowych Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce. "Stalowa" ekipa zdobyła aż 18 medali: w tym 6 złotych, 8 srebrnych i 4 brązowe

Złote medale:
Weronika Kowal (60 metrów przez płotki, 300 metrów), Roksana Podlewska (60 metrów), Marcin Malak (skok wzwyż), Miłosz Mielcarek (trójskok), Dawid Górski (skok w dal)
Srebrne medale:
Anna Andrzejewicz (60 metrów przez płotki), Artur Sikora (2000 metrów i trójskok), Karolina Wawrzyniak (trójskok), Roksana Podlewska (skok w dal), Miłosz Mielcarek (skok wzwyż), Dorota Stasiak (1000 metrów), Robert Frączek (skok w dal)
Brązowe medale:
Dawid Górski (60 metrów i trójskok), Karolina Wawrzyniak (60 metrów), Robert Frączek (300 m.)

Komunikat zawodów w linku - KOMUNIKAT Film z zawodów:  Film HMWJ Film z udziału Stali w Halowych Mistrzostwach Wlkp. Mlodzików oraz biegu na 60 m. p pł. podczas HM Juniorów i Jun. Młodszych w linku: Stal w Halowych Mistrzostwach

Najbardziej wartościowe wyniki uzyskały: Weronika Kowal i Roksana Podlewska. Weronika zwyciężyła w biegu n 60 m. pł. z wynikiem - 9,94 s. oraz w biegu na 300 m. - 45,97 s. Szczególnie ten drugi wynik jest znakomity - jeden z najlepszych w histoii ostrowskiej lekkoatletyki (dotyczy oczywiście kaliskiej Hali). Roksana Podlewska z dnia na dzień udowadnia, iż wychodzi nareszcie z kryzysu. Bezapelacyjnie zwyciężyła w biegu na 60 m. z bardzo dobrym rezultatem - 8,08 s. oraz zajęła II m. w skoku w dal z wynikiem - 5,46 m. Tym samym udowodniła, iż zasługuje na udział w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, które odbędą się pod koniec stycznia w Spale. Pojedzie na tę imprezę wraz z Weroniką Kowal.

Złoty medal w skoku wzwyż  wynikiem 1,85 m. wywalczył Marcin Malak. Zawodnik ten z powodu dolegliwości pleców na co dzień nie trenuje w klubie. Jednak po wyleczeniu kontuzji pragnie wznowic treningi. Miłą niespodziankę sprawił Dawid Górski zwyciężając w skoku w dal - 6,30 m. oraz zajmując w biegu na 60 m. - III m. z wynikiem - 7,31 s. Oba te rezultaty są jego rekordami życiowymi.  Nową "życiówkę" ustanowił również Artur Sikora w biegu na 2000 m. zajmując II m. z wynikiem - 6:21,53 s. To lepiej o ponad 20 sekund od poprzedniego rezultatu. Bardzo emocjonujący przebieg miał bieg na 1000 m. w kategorii juniorek młodszych.  Po niezwykle zaciętym finiszu Dorota Stasiak minimalnie uległa ( 20 setnych sekundy) utytułowanej zawodniczce z Maratonu Turek - Iwonie Werner. czas Doroty - 3.24,77 s. Również wspaniałą walkę stoczył Robert Frączek w biegu na 300 m. Odważnie ruszył ze startu przewodząc stawce wyżej od niego notowanych przeciwników. Ostatecznie minimalnie im uległ na finiszu zajmując III m. z wynikiem - 42,55 s. Po starcie Karoliny Wawrzyniak można mieć mieszane uczucia. W finale biegu na 60 m. zajęła III m. z dobrym wynikiem - 8,57 s. Niestety, w swej koronnej konkurencji - skoku w dal spisała się fatalnie zajmując zaledwie IV m. ze słabym wynikiem - 4,79 m. Olbrzymie problemy związane z techniką skoku powodują jej chimeryczne wyniki. Na słowa uznania zasługuje Anna Andrzejewicz.  Zawodniczka ta w tym roku zadebiutowała w biegu na 60 m. przez płotki. Podczas mistrzostw zajęła w tej konkurencji II m. z niezłym rezultatem - 11,09 s. Osobnym rozdziałem podczas tej imprezy był trójskok. W tej trudnie technicznie konkurencji wystąpiło zledwie kilka zawodniczek i zawodników. Wszyscy mieli zapewnione medale, stąd wyniki ich odnotoujemy lecz... nie upajamy się rezultatami. Piersze miejsce w kat jun. mł. zajął Miłosz Mielcarek z wynikiem - 10,50 m. Cenniejszym jego osiągnięciem było zajęcie II m. w skoku wzwyż - ,60 m. Kolejnym "trójskoczkowym" medalistą został Artur Sikora zajmując w kategorii juniora II m. - 12,18 m. Na trzeciej pozycji w tej kategorii wiekowej uplasował się Dawid Górski - 11,70 m. W tejże konkurencji srebrny medal zdobyła Karolina Wawrzyniak - 9,77 m.

Poza mistrzostwami rozegrano konkurencje wchodzące w skład Mityng LA. Ewa Rosiak bezapelacyjnie zwyciężyła w biegu na 60 m. - 8,05 s. oraz w skoku w dal - 5,72 m. Po stronie plusów należy odnotować rezultaty Martyny Pomykały: w biegu na 60 m. - 8,56 s. (IV m.) oraz w skoku w dal - 4,80 m. (II m.). Tak samo można wyróżnić Michała Zemskiego za "życiówkę" w skoku w dal - 5,31 s. Julia Dutkiewicz potwierdziła niezłą formę sprinterską zajmując w mityngu II m. w biegu na dystansie 60 m. - 8,38 m.