Z piekła do nieba, czyli jak Roksana Podlewska zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych

Roksana Podlewska z ostrowskiej Stali zdobyła brązowy medal w skoku w dal podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych rozegranych w Spale. Stoczyła pasjonującą walkę w konkursie, w którym zawodniczki z pierwszej  "piątki" pobiły swoje rekordy życiowe. Roksana po pierwszej kolejce zajmowała III m. z wynikiem 5,48 m. Ale już w drugiej serii skoków straciła medalową pozycję. Kiedy wydawało się, że zdobycie jakiegokolwiek "krążka" będzie niezwykle trudne - zawodniczka Stali oddała kapitalny skok, lecz minimalnie "spalony". Jednak po tej próbie - trener  z zawodniczką uwierzyli w szansę znacznego poprawienia wyniku. Tak też się stało w czwartej kolejce skoków, kiedy Roksana "poleciała" na odległość 5,57 m. odzyskując medalową pozycję. W kolejnej próbie poprawiła ten rezultat na 5,61 m. - rekord życiowy. Złotą medalistką została Natalia Chacińska z Pogoni Siedlce z kapitalnym wynikiem - 5,96 m. Wicemistrzynią Polski została Magdalena Żebrowska z OKLA Ostrołęka - 5,84 m. Czwarte miejsce zajęła ubiegłoroczna mistrzyni kraju młodziczek - Wioletta Dąbrowska z Technika Trzcinica - 5,55 m. a na piątej pozycji uplasowała się Katarzyna Modzelewska z LKS Narew Łomża - 5,42 m.

Film z zawodów pod linkiem: Halowe Mistrzostwa Polski

Zdjęcia w galerii joomla

Relacja TV PROART w Wiadomościach Sportowych w linku: Wiadomości PROART

W mistrzostwach wystartowała również w biegu na 300 m. - Weronika Kowal. Zawodniczka ta zajęła XVI m. z wynikiem - 43,96 m. Po zakończeniu mistrzostw, na tym samym obiekcie, odbył się Ogólnopolski Mityng Seniorów. W imprezie tej inna zawodniczka Stali - Ewa Rosiak zajęła II miejsce w skoku  dal z wynikiem - 5,45 m.

Komentarz: Jestem bardzo zadowolony z występu Roksany.  Podczas zawodów pokazała charakter i niezwykłą deteminację. Jestem pod wrażeniem jej wspaniłej walki. Ubiegły rok dla niej ropoczął się świetnie - od zdobycia również brązowgo medalu w Halowych Mistrzostwach Polski. Niestety, latem - podczas zawodów w Nordhausen Roksana doznała bardzo uciążliwej kontuzji, po której przez wiele tygodni nie uczestniczyła w treningach. Jesienią zniechęciła się do sportu, co przeniosło się na jej zaangżowanie w treningach i... fatalne wyniki. Apogeum fatalnej formy nastąpiło podcza Mistrzostw Wielkopolski SZS (Licealiady) podczas której zajęła dopiero VII m. z katastrofalnym wynikiem - 4,78 m. Powiedziałem wtedy Roksanie, iż osiągnęła dno i tylko od niej zależy czy chce wycofać się ze sportu, czy wznowić treningi, ale na innych zasadach. I stał się "cud". Od początku listopada zobaczyłem "inną" zawodniczkę - systematycznie trenującą, zaangażowaną i niezwykle zdeterminowaną. Na początku stycznia w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski zdobyła już dwa medale - złoty w biegu na 60 m. z bardzo dobrym wynikiem - 8,09 s. oraz srebrny w skoku w dal z rezultatem - 5,46 m. Później były już mistrzostwa kraju..

Jeśli chodzi o starty Weroniki Kowal w biegu na 300 m. oraz Ewy Rosiak (w Mityngu Seniorów) w skoku w dal to oczywiście wyniki jakie uzyskały nie są zadowalające.  Jednak spodziewałem się tego, gdyż obie te zawodniczki zaledwie kilka dni przed imprezą zakończyły zgrupowanie treningowe w górach. W ich przypadku priorytetem było "ładowanie akumulatorów"  z myślą o sezonie letnim. Udział w zawodach został potraktowany niejako "z biegu". Podlewska natomiast była specjalnie przygotowywana do tej imprezy.