Julia Dutkiewicz, Weronika Kowal, Martyna Pomykała i trener Marek Walczak Laureatami XLII Konkursu Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmanna

W Sali Herbowej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia pucharów laureatom konkursu Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmanna za rok 2012. Trzy zawodniczki z ostrowskiej Stali: Julia Dutkiewicz, Weronika Kowal i Martyna Pomykała oraz trener Marek Walczak znaleźli się w gronie wyróżnionych. Konkurs im. Karola Hoffmanna posiada długoletnią tradycję (w tym roku - 42 edycja). Skierowany jest do wszystkich lekkoatletek i lekkoatletów z Wielkopolski. Na podstawie dość skomplikowanego regulaminu punktowane są różne elementy takie jak: zajęte miejsca w mistrzostwach Wielkopolski, Polski, Europy lub Świata, rankingu w tabelach 10-ciu najlepszych wyników w okręgu oraz tzw. wartości wyniku.. Klasyfikacja prowadzona jest w czterech grupach wiekowych: dzieci, młodzików, juniorów młodszych oraz juniorów. Julia Dutkiewicz zajęła VIII pozycjię w kategorii młodziczek zdobywając 50 p. Tuż za nią na IX pozycji uplasowała się Weronika Kowal - 49 p. Kategoria dzieci oparta jest na innych zasadach - tutaj premiuje się wszechstronność. Wybiera się jedną najwszechstronniejszą lekkoatletkę, a pozostałe dziewczęta uzupełniające "dziesiątkę", sklasyfikowane są wspólnie. I właśnie w tej "dziesiątce" znalazła się Martyna Pomykała.Ta sama zasada dotyczy trenerów - jednym z dziesięciu wyróżnionych został Marek Walczak.

Ceremonia ogłoszenia wyników i wręczenia pucharów miała niezwykle uroczysty charakter. Odbyła się, jak już wspomniałem, w Sali Herbowej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Gospodarzem imprezy był wicewojewoda, a z ramienia WZLA - prezes Artur Kujawiński. Prowadzącym ceremonię był wybitny działacz i trener - Jerzy Sudoł. Puchary wręczała Pani poseł Krystyna Łybacka (była minister Edukacji Narodowej). Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych lekkoatletek i lekkoatletów Wielkopolski, będących nadziejami olimpijskimi. Laureatami tego konkursu w przeszłości byli, między innymi, medaliści olimpijscy jak Szymon Ziółkowski. Wśród obecnych laureatek obecna była ubiegłoroczna "olimpijka" w sztafecie 4x400 m. - Patrycja Wyciszkiewicz z Olimpi Poznań.

Gratulacje otrzymuje Martyna Pomykała

Julia Dutkiewicz wśród wyróżnionych

Gratulacje przyjmują: Julia Dutkiewicz i Weronika Kowal

Laureatki w kategorii młodziczek

Trener Marek Walczak wśród najlepszych trenerów

 

Gratulacje od Pani Minister Krystyny Łybackiej

Pani poseł Krystyna Łybacka na tle wizerunku Karola Hoffmanna

 

 

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic