Lekkoatleci ostrowskiej Stali zainaugurowali sezon letni

W ubiegłą sobotę na stadionie Olimpia w Poznaniu odbył się mityng lekkoatletyczny inaugurujący sezon letni 2013 r. W zawodach wystartowało ponad 500 zawodników z kilkudziesięciu wielkopolskich klubów. Mimo fatalnych warunków atmosferycznych uzyskano wiele obiecujących wyników. Najlepiej w ostrowskiej ekipie spisały się skoczkinie w dal. Pierwsze miejsce zajęła Roksana Podlewska z wynikiem 5,17 m. Na drugiej pozycji uplasowała się Julia Dutkiewicz 5,15 m. czwarte miejsce zajęła Karolina Wawrzyniak - 5,08 m. i na siódmej pozycji konkurs ukończyła Martyna Pomykała - 4,83 m. W tej samej konkurencji wśród chłopców III miejsce zajął Dawid Górski 6,13 m.

Na szóstej pozycji uplasował sie Robert Frączek - 5,77 m., a ósme miejsce zajął Michał Zemski - 5,22 m. Bardzo dobrze spisal się Artur Sikora, który w biegu na 2000 m. zajął II miejsce z wynikiem 6.02,19 s., którym poprawił rekord życiowy o kilkanaście sekund. Dobrze spisały się reprezentantki Stali w biegu na 300 m. Weronika Kowal zajęła VI m. z nowym rekordem życiowym 42,73 s. Na ósmej pozycji uplasowała się Dorota Stasiak z wynikiem 43,47 s. Dla Doroty bieg na tym dystansie był w zasadzie debiutem. Zdecydowanie gorzej od oczekiwań spisała się Agata Czerniejewska zajmując XXVI miejsce z wynikiem - 47,57 s. W konkurencji tej wśród chłopców XXIV miejsce zajął Robert Frączek - 39,37 s., a na XLI bieg ukończył Dominik Machoł - 42,99 s. W biegu sprinterskim na 100 m. Weronika Kowal uplasowała sie na VI pozycji - 13,41 s. a Martyna Pomykała zajęła XVII miejsce - 13,82 s. Na tym samym dystansie najlepiej z zawodników z Ostrowa spisał się Dawid Górski zajmując XIV m. - 11,70 s. Na XXX. miejscu uplasował się Robert Frączek - 12,14 s. Miłosz Milcarek zajął XXXIX m. z wynikiem - 12,59, a Michał Zemski uplasował się na XLIV pozycji - 12,77 s. W konkursie pchnięcia kulą zadebiutowała w ekipie ostrowskiej Stali Magdalena Lubecka zwyciężając w kategorii juniorek 8,78 m. W konkursie skoku wzwyż II m. zajął Miłosz Mielcarek - 1,60 m. Również na drugiej pozycji bieg na 100 m. przez płotki ukończyła Anna Andrzejewicz - 18,95 s.