Piąty Czwartek Lekkoatletyczny edycji 2012-2013 r. zakończony

9 maja 2013 roku na stadionie Stali w Ostrowie Wlkp. rozegrany został V Czwartek Lekkoatletyczny edycji 2012-2013 r. Do zakończenia całego cyklu obecnej edycji pozostała jeszcze jedna impreza, która odbędzie się w czwartek 16 maja 2013 r. Na niej dokonamy podsumowania całego cyklu - zawodniczki i zawodnicy otrzymają puchary, medale i upominki. Zostanie też powołana reprezentacja miasta i powiatu ostrowskiego, która wystartuje w Finałach Wojewódzkich Czwartków Lekkoatletycznych w Poznaniu: KOMUNIKAT

W dalszej części "więcej" komentarz i zdjęcia

Wracając jednak do minionych zawodów - w ubiegły czwartek na stadionie Stali wystartowało ponad 90 dziewcząt i chłopców i co bardzo miłe - na trybunach zasiadła rekordowa ilość rodziców, opiekunów, nauczycieli oraz koleżanek i kolegów startujących dzieci. Najmłodszą uczestniczką zawodów była zaledwie czteroletnia  Maria Chmielewska (rocznik 2009) z Przedszkola w Garkach. Podczas zawodów uzyskano wiele bardzo dobrych rezultatów, a w niektórych kategoriach wiekowych toczyła się zacięta rywalizacja. Najlepszymi zawodniczkami zawodów były: Natalia Benedykcińska, Hipp Weronika, Urban Zuzia oraz Zuzanna Miszkiewicz. Najlepszymi uczestnikami byli: Artur Nadachowski, Albert Urbaniak, Adam Chatian i Dawid Płokarz. Natalia Benedykcińska (kat - szóste klasy) zwyciężyła w biegu na 60 m. - 8,12 s. oraz w skoku w dal - 4,86 m. Zawodniczka ta zdecydowanie przewodzi w klasyfikacji indywidualnej rozegranych "Czwartków" z 975 p. Weronika Hipp (kat. - piąte klasy) również zwyciężyła w biegu na 60 m. - 8,90 s. oraz w skoku w dal - 4,08 m. I właśnie między tą zawodniczką a Laurą Mazur, która zwyciężyła w rzucie palantówką - 35 m. najprawdopodobnie rozegra się walka o zwycięstwo w klasyfikacji indywidualnej. Zuzia Urban (kat. najmłodsza) tym razem pokonała swoją rywalkę z Rawicza - Vanessę Miszkiewicz, w biegu na 60 m. - 8,99 s. (Miszkiewicz - 9,14 s.). W skoku w dal zajęła II m. - 3,75 m. Zwyciężyła tutaj Vanessa - 3,84 m. Obecnie przewaga Zuzi nad Vanessą wynosi 10 p. Wyróżniające wyniki osiągnęły również: Patrycja Włodarczyk - II m. w biegu na 60 m. - 8,71 s., Grzelak Hanna i Kamila Kędzia, które zajęły wspólnie drugie miejsca w biegu na 60 m. - 8,91 s., Weronika Więcek za wynik 53,57 w biegu na 300 m., Gabrysia Bendkowska za II m. w skoku w dal - 4,03 m., Rozalia Kowal za 4,03 m. w skoku w dal i Gabriela Plucińska za zwycięstwo w skoku wzwyż - 1,20 m.

Artur Nadachowski pokonał w biegu na 60 m. swojego głównego rywala do zwycięstwa w klasyfikacji indywidualnej "Czwartków" - Mateusza Skrzypka z Kadeta Rawicz.  Artur zwyciężył również w skoku wzwyż rezultatem - 1,42 m. Albert Urbaniak (kat. piątych klas) zwyciężył w biegu na 60 m. - 8,64 s. oraz w skoku w dal - 4,69 m. Szkoda, że zawodnik ten nie uczestniczył w jesiennej edycji naszej imprezy i nie włączy się do rywalizacji o zwycięstwo w klasyfikacji indywidualnej. W tej kategorii wiekowej zdecydowanym faworytem jest Maciej Sokołowski. W podobnej sytuacji jest Adam Chatian (kat. chł. najmłodszyc), który również dopiero w tym roku wystartował w "Czwartkach" i na zwycięstwo juz nie ma szans. Jednak  na stadionie Stali spisał się znakomicie zwyciężając w biegu na 60 m. - 9,18 s. oraz w skoku w dal - 3,75 m. Tej grupie wiekowej dość wyraźnie przewodzi Piotr Wożniczak. Na wyróżnienie zasługują również: Dawid Płokarz za zwycięstwo w skoku w dal - 4,65 m., Mateusz Skrzypek (dwa drugie miejsca) w biegu na 60 m. oraz w skoku w dal - 4,42 m.

czasami na mecie było bardzo ciasno...

...dla Pań z Rawicza - czy to jest lużna miara?...  Zastanówcie się....  To są piękne zawody - nie psujcie ich...

na mecie chłopcy z rocznika najstarszego...

rodzice dopinguja swoje pociechy...

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic