Czternaście medali lekkoatletów ostrowskiej Stali w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów i Juniorów Młodszych

Doskonale spisali s lekkoatleci ostrowskiej Stali w rozgrywanych w Poznaniu Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów i Juniorów Młodszych. W dwudniowych zmaganiach na stadionie Olimpia zdobyli aż 14 medali: dwa - złote, pięć - srebrnych i siedem - brązowych. Złote medale wywalczyły dwie sztafety młodszych juniorek 4x100 m. i 4x400 m. Sztafeta sprinterska 4x100 m. biegnąca w składzie - Karolina Wawrzyniak, Dorota Stasiak, Weronika Kowal i Roksana Podlewska zwyciężyła po dość wyrównanej walce z rezultatem 51,60 s. W biegu rozstawnym 4x400 m. dziewczęta w składzie: Martyna Melka, Weronika Kowal, Dorota Nowicka i Dorota Stasiak zwyciężyły bezapelacyjnie z przewaga kilkudziesięciu metrów w czasie 4.12,46 s.

Najlepszym rezultatem indywidualnym było zajęcie II miejsca w biegu na 400 m. przez płotki przez Weronikę Kowal - 65,14 s. Przegrała minimalnie z ubiegłoroczną medalistką mistrzostw kraju - Karoliną Konieczką z Orkana Poznań. Weronika zajęła również II m. w biegu na 100 m. - 13,16 s. Dwa srebrne medale zdobył Artur Sikora. Zawodnik ten doskonale "przepracował zimę" i w tym sezonie znacznie poprawia swoje rekordy życiowe. W Poznaniu zajął II m. w biegu na 3000 m. - 9.15,65 s. oraz w biegu na 2000 m. z przeszkodami - 6.23,04 s. Srebrny medal zdobyła również w skoku w dal - Roksana Podlewska - 5,34 m.  W tej samej konkurencji - Karolina Wawrzyniak zajęła III m. - 5,13 m. Dwa brązowe medale (w biegach na 200 i 400 m.) wywalczyła Dorota Stasiak, przy czym zdecydowanie cenniejszy jest ten uzyskany w biegu na 400 m. - 60,22 s., gdyż plasuje ją obecnie w ścisłej czołówce krajowej. Miłą niespodziankę sprawiła debiutująca na tak poważnej imprezie - Magdalena Lubecka, która wywalczyła również "brąz" w pchnięciu kulą - 9,27 m. Dorobek medalowy uzupełniają ponadto brązowi medaliści: w trójskoku - Dawid Górski - 11,71 m. oraz w skoku w dal - Robert Frączek - 5,70 m.

Wyróżniające wyniki osiągnęli również: Karolina Wawrzyniak - IV m. w trójskoku - 10,38 m., Dawid Górski - IV m. w biegu na 100 m. - 11,75 m., Weronika Kowal w biegu na 400 m. - V m. - 61,34 s. Martyna Melka w biegu na 200 m. - V m. - 28,80 s. oraz w biegu na 400 m. - VIII m. - 63,60 s.

Ze startujących poza konkursem (młodziczki) dobrze spisała się Julia Dutkiewicz zwyciężając w swojej kategorii wiekowej w skoku w dal - 5,05 m. W tej samej konkurencji - III m. zajęła Martyna Pomykała - 4,79 m.