Świetne wyniki lekkoatletek ostrowskiej Stali podczas mityngu w Żerkowie. Ewa Rosiak - 5,93 m. w skoku w dal. Julia Dutkiewicz - 5,35 m. Weronika Kowal - 45,49 s. - w biegu na 300 m. p. płotki

Doskonale spisali się reprezentanci ostrowskiej Stali podczas ogólnopolskiego mityngu lekkoatletycznego w Żerkowie. Ewa Rosiak skokiem na odległość 5,93 m. pokonała o jeden centymetr czołową zawodniczkę kraju - Agnieszkę Cichowlas z Orkana Środa Wielkopolska. W tym samym konkursie III miejsce z nowym rekordem życiowym zajęła Julia Dutkiewicz - 5,35 m. Warto dodać, iż Julia jest jeszcze młodziczką, a wynik ten plasuje ją w ścisłej krajowej czołówce. Również "życiówkę" pobiła w skoku w dal inna młodziczka - Martyna Pomykała skacząc na odległość 4,93 m. W tymże konkursie dobrze spisała się Karolina Wawrzyniak zajmując IV m. z wynikiem - 5,06 m. Znakomicie zaprezentowała się również Weronika Kowal w biegu na 300 m. przez płotki zajmując II miejsce z rekordem życiowym poprawionym o ponad jedną sekundę. - 45,49 s. Zawodniczka Stali uległa tylko nieznacznie ubiegłorocznej brązowej medalistce Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Karolinie Konieczce z Przełaja Żerków - 44,71 s. Zdjęcia w zakładce joomla

Wspomniana wcześniej młodziczka - Martyna Pomykała ustanowiła również rekord życiowy w biegu na 100 m. - 13,65 s. zajmując w tej konkurencji VII m. w kategorii „open”, lecz wśród młodziczek była najlepsza. Warto dodać, iż zwycięstwo w tej konkurencji odniosła ubiegłoroczna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie - Patrycja Wyciszkiewicz z Olimpii Poznań - 12,11 s. Drugie miejsce w pchnięciu kulą zajęła Magdalena Lubecka 9,29 m. - poprawiając swoje rekordowe osiągnięcie o dwa centymetry. Prawie o sekundę poprawiła się Anna Andrzejewicz w biegu na 100 m. przez płotki zajmując II m. z wynikiem 18,01 s. Na drugiej pozycji ukończył konkurs skoku w dal Dawid Górski. Niestety, jego rezultat - 5,95 m. daleki jest od oczekiwań trenerów, jak i samego zawodnika. W tym samym konkursie Robert Frączek uplasował sie na V miejscu z wynikiem - 5,75 m. Dobrze spisały się niedawno pozyskane do Stali z Pleszewa zawodniczki - Dorota Nowicka i Martyna Melka zajmując odpowiednio IV i V miejsce w biegu na 400 m. Obie ustanowiły "życiówki" - Dorota - 62,92 s. oraz Martyna - 63,13 s.  Na tym samym dystansie wystąpił również "nasz" młodzik - Dominik Machoł zajmując VI m. z wynikiem 61,61,81 s. Z pewnością ze swojego startu może być zadowolony Artur Sikora, który zajął III m. w biegu na 1500 m. ze swoim rekordowym osiągnięciem - 4.15,23 s. W biegu na 200 m. wystartowało troje naszych reprezentantów: Fobert Frączek zajął VIII m. z wynikiem - 24,56 s., Michał Zemski uplasował się na XII m. z czasem - 25,48 s. (drugie miejsce wśród młodzików), a Agata Czerniejewska zajęła VII m. z wynikiem - 29,08 s. Trenerzy - Walczak i Stodolski wystawili Dorotę Stasiak w biegu na 800 m. Chcieli się przekonać na co stać obecnie tę zawodniczkę na dystansie jak dla niej w tym sezonie nietypowym. Dorota pobiegła dość dobrze zajmując IV m. z rezultatem - 26,01 s.