WERONIKA KOWAL i JULIA DUTKIEWICZ MISTRZYNIAMI WIELKOPOLSKI SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

W ubiegły weekend na stadionie "Olimpia" w Poznaniu odbył się Finał Wojewódzki Gimnazjady w Lekkiej atletyce. W imprezie tej znakomicie spisały się dwie reprezentantki powiatu ostrowskiego – Julia Dutkiewicz i Weronika Kowal. Obie zdobyły złote medale odnosząc bezapelacyjne zwycięstwa. Weronika Kowal – SP Wielowieś zwyciężyła w biegu na 300 m. przez płotki z wynikiem 45,66 s. Wyprzedziła kolejną zawodniczkę prawie o 2 sekundy. Julia Dutkiewicz skacząc na odległość 5,22 m. pokonała swoje najgroźniejsze rywalki o 30 cm. KOMUNIKAT Zdjęcia w galerii Joomla

W finale Gimnazjady wystartowało po 21 zawodniczek i zawodników – medalistów siedmiu zawodów rejonowych. Poziom imprezy był bardzo wysoki, a część wyników uzyskanych przez zawodniczki i zawodników stał na ogólnopolskim poziomie. Najlepsze wyniki w bieżącym roku na listach krajowych uzyskały skocz kinie wzwyż: Zuzanna Kubiak – ZSA Środa Wlkp oraz Marika Ratajczak – Gimn. Orzechowo. Obie pokonały poprzeczkę na wysokości 1,65 m. Także najlepszy rezultat w tym roku w Polsce wśród młodzików uzyskał Adrian Wesela – Gimn. G. Wągrowiec, który zwyciężył w biegu na 300 m. z wynikiem – 36,53 s. Świetne rezultaty uzyskały również wspomniane wcześniej reprezentantki ostrowskiej Stali: Weronika Kowal i Julia Dutkiewicz. Ponadto na wyróżnienie zasługują zwyciężczynie biegów: na 1000 m. - Aneta Konieczek Gimn. Zbąszyń. – rezultat – 3.03,96 s. oraz 300 m. – Antonina Zimny Gimn. 3 Szamotuły – rezultat – 41,41 s. Dobrze spisała się zlota medalistka w pchnięciu kulą – Monika Pawlak uzyskując wynik – 13,08 s. W skoku w dal tryumfował Marcin Lawer Gimn. Krzyż Wlkp. skacząc na odległość – 6,47 m. Znaczące rezultaty osiągnęły również: Marcela Winkowska w biegu na 100 m. – Gimn. 2 Puszczykowo - 12,71 s. oraz Dorota Górska Gimn. 9 Leszno w biegu na 100 m. p. płotki – 15,44 s.

W imprezie wystąpiły także dwie inne zawodniczki z naszego powiatu: Karolina Wawrzyniak z Gimn. Nowe Skalmierzyce uplasowała się na VI m. w skoku w dal – 4,82 m oraz Martyna Pomykała z Gimn. w Wielowsi, która zajęła IX m. w biegu na 100 m. Dodam, iż Martynie zabrakło zaledwie dwie setne sekundy do awansu do finału tego biegu.