Julia Dutkiewicz - GWIAZDĄ Mistrzostw Wielkopolski Młodzików - zdobyła dwa złote i jeden brązowy medal

Podium w skoku w dal: I miejsce Julia Dutkiewicz - Stal Ostrów, II m. - Natalia Ciachurska - Baszta Szamotuły, III m. - Martyna Pomykała  - Stal Ostrów

Doskonale spisała się Julia Dutkiewicz w Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików w Lekkiej Atletyce. Zdobyła dwa złote medale w konkurencjach indywidualnych oraz brązowy z koleżankami w sztafecie 4x100 m. Zawodniczka Stali - w konkursie skoku w dal - wystąpiła w roli faworytki i nie zawiodła, a ponadto udowodniła, iż potrafi walczyć w trudnych momentach. Zwyciężyła w konkursie z nowym rekordem życiowym - 5,37 m. W konkursie skoku wzwyż z pewnością nie zaliczała się do grona pretendentek do złotego medalu, a nawet srebrnego, gdyż faworytkami były: Marika Ratajczak z Orkana Września i Zuzanna Kubiak z Orkana Środa Wielkopolska - dziewczęta przewodzące na krajowych listach skoku wzwyż w kategorii młodzików z rezultatami po 1,65 m. Rankingi rankingami, a każde zawody rządzą się swoimi prawami. Tak też było w Poznaniu. Cała trójka zawodniczek: Zuzanna, Marika i Julia zaliczyły po 1,55 m., przy czym nasza zawodniczka i Zuzanna Kubiak we wcześniejszej próbie niż Marika Ratajczak i stąd obie ex aeguo zajęły pierwsze miejsce a Marika Ratajczak uplasowała się na trzeciej pozycji.

Świetnie spisała się również Martyna Pomykała zajmując trzecie miejsce w skoku w dal z nową "życiówką" - 5,02 m. oraz kwalifikując sie do finału biegu na 100 m. z czasem 13,48 s. Brązowy medal zdobyła również sztafeta 4x100 m. w składzie: Agata Czerniejewska, Natalia Benedykcińska, Martyna Pomykała i Julia Dutkiewicz w czasie 53,66 s. Doskonały debiut na swoim koncie zaliczyła ponadto Natalia Benedykcińska. Ta bardzo młoda zawodniczka - jeszcze uczennica szkoły podstawowej - uplasowała się na IV m. w biegu na 100 m. z bardzo dobry rezultatem - 13,11 s. oraz V m. w skoku w dal - 4,87 m. Zdjęcia w zakładce więcej oraz galerii joomla

Na wyróżnienie zasługuje też postawa Michała Zemskiego, który w skoku w dal zajął VI m.  z wynikiem 5,48 m. oraz w biegu na 300 m. był siódmy z rezultatem 40,90 s. Tuż za nim, bo na ósmej pozycji uplasował się Tomasz Jankowski - 41,03 s. Tomek w biegu na 100 m. zajał ogólnie XIX m. - 12,69 s. Warto dodać, iż Tomek dopiero od miesiąca rozpoczął treningi w Stali i zajęcie chociażby dziewiętnastego miejsca w stawce pięćdziesięciu zawodników jest sporym sukcesem. Powraca do ubiegłorocznej formy Agata Czerniejewska - w Poznaniu zajęła VIII m. w biegu na 300 m. z rezultatem 45,01 s. Szkoda troszkę kiepskich zmian sztafety 4x100 m. chłopców, którzy uplasowali sie na V m. z wynikiem 51,18 s. Gdyby były lepsze zmiany, może powalczyliby o medal... Startująca poza konkursem (juniorka mlodsza) Ania Andrzejewicz w biegu na 100 m. pobiła rekord życiowy z wynikiem 14,36 s. Startujący w biegu na 100 m. Artur Nadachowski - jeszcze uczeń "podstawówki" w biegu na 100 m. uplasował sie na XXXV m. z wynikiem 13,25 s. Artur startował jednak ze starszymi od siebie kolegami.

Komentarz: Julia Dutkiewicz w tym roku przypomina tę zawodniczkę sprzed dwóch lat, której "wszystko" wychodziło. W ubiegłym roku zmagała się z dolegliwościami, które udało sie w tym sezonie zredukować do minimum. Obecnie w skoku w dal zajmuje IV miejsce na krajowych listach, a w skoku wzwyż dopiero zaczyna techniczne treningi i spodziewamy się satysfakcjonujących rezultatów jesienią (w czasie Makroregionu i Mistrzostw Polski).

Sporą niespodziankę sprawiła Martyna Pomykała, która zdobyła brązowy medal w skoku w dal. Jestem przekonany, iż jesienią będzie ją stać na skoki w granicach 5,20-5,30 i zakwalifikuje się do mistrzostw kraju. W Natalii Benedykcińskiej drzemie olbrzymi potencjał - obecnie posiada najlepszy w tym roku wynik w Polsce (w kategorii szkół podstawowych) w biegu na 60 m. i drugi wynik w skoku w dal. To kolejny wielki talent ostrowskiej lekkoatletyki.

Na koniec podzielę sie refleksją - w Poznaniu - w Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików wystartowało ponad 900 dziewcząt i chłopców z ponad czterdziestu klubów. W niektórych konkurencjach brało udział po 50 zawodników. Żeby zdobyć medal trzeba było pokonać kilkudziesięciu konkurentów. Mówię o tym, bo w ostatnim czasie słowo "osiągnięcie" bardzo się zrelatywizowało i czytam wypowiedzi różnych osób o wybitnych sukcesach zawodników w dyscyplinach, w których pokonało się jednego, dwóch lub kilku konkurentów... Więcej skromności panowie...

..skoczę albo nie skoczę... oto pytanie?  (medytacje Julki Dutkiewicz)

troszke zabrakło, ale ..następnym razem (Julka wzleciała ..wysoko)

a Martyna Pomykała sobie leci.. (w co leci?) - w dal leci...

Natalia zamknęła oczy i biegnie.. (żeby tylko trasy nie pomylila...). Ale ona jest dobra...

...co pokazują dziewczyny?    ...a może do czegoś celują?   (kto zrozumie dziewczyny...?)

sztafeta 4x100 m. dziewcząt (brązowe medale)   ..ciekawe o czym myśli Martyna - może o swoim wybitnym wybiegnięciu?