Czołowe lokaty ostrowskich lekkoatletek podczas Ogólnopolskiego Mityngu Kwalifikacyjnego we Wrocławiu

Dorota Stasiak - III m. w biegu na 400 m.

Bardzo owocny okazał się wyjazd lekkoatletek Stali na Ogólnopolski Mityng - Memoriał Malanowskiego i Ząbeckiego do Wrocławia. Ewa Rosiak - przygotowująca się do Młodzieżowych Mistrzostw Polski - pokazała, iż jest już w bardzo dobrej formie. W swojej koronnej konkurencji - skoku w dal zajęła II m. z bardzo dobrym rezultatem - 5,90 m. Przegrała minimalnie z zawodniczką z AZS AWF Wrocław - Katarzyną Romaszko - 5,96 m. Rekord życiowy w biegu na 400 m. pobiła Dorota Stasiak zajmując III m. z wynikiem 58,73 s. Aż dwie "życiówki" poprawiła Weronika Kowal. Najpierw pokonała dystans 100 m. w czasie 12,84 s. zajmując łącznie ósmą pozycję, a następnie w biegu na 200 m. zajęła IV m. z rezultatem - 26,20 s. Julia Dutkiewicz pokonała poprzeczke w skoku wzwyż na wysokości 1,55 m. zajmując II m.  Zdjęcia w galerii joomla

Komentarz:

Jestm bardzo zadowolony z postawy naszych dziewcząt. Teraz jest czas na uzyskiwanie rekordowych wyników i... tak się dzieje. Weronika Kowal, która już zakwalifikowała się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na 400 m. przez płotki, tym razem wystąpiła na krótszych dystansach, aby nabrać jeszcze szybkości i dynamiki - spisała się świetnie.

Jestem pełen uznania dla Doroty Stasiak za jej wspaniały bieg - na ostatniej zmianie sztafety 4x400 m. - podczas Mistrzostw Makroregionu. To tam - w Częstochowie przełamała pewną barierę psychiczną. Zastanawiałem się, czy w kolejnym biegu - już indywidualnym podtrzyma tego"ducha walki". Tak się stało - we Wroclawiu pobiegła znakomicie zajmując III miejsce w stawce naprawdę dobrych zawodniczek.

Ewa Rosiak już za dwa tygodnie wystąpi w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Bydgoszczy. Swoimi startami w Żerkowie (5,93 m.) oraz teraz we Wrocławiu - 5,90 m. sygnalizuje dobrą dyspozycję. Żeby zdobyć medal trzeba będzie skoczyć najprawdopodobniej powyżej 6,00 m. Czy Ewie to się uda? Tak - uda się!!!

Julia Dutkiewicz nie była zadowolona ze swojego występu. Mimo, iż zajęła II m. w skoku wzwyż to wynik jaki osiagnęła - 1,55 m. - nie był dla niej satysfakcjonujący. Cieszę się, że jest tak ambitna i nie zadawala się przeciętnymi rezultatami. Jeśli poprawimy nieco technikę i motorykę - wierzę że jeszcze w tym roku zaatakuje rekord Ostrowa (1,66 m.)