Udany występ lekkoatletów Stali w Ogólnopolskim Mityngu w Lesznie - J. Dutkiewicz - 160 cm. wzwyż

Dobrze spisali się lekkoatleci ostrowskiej Stali podczas Ogólnopolskiego Mityngu w Lesznie. Podopieczni trenerów Marka Walczaka i Tomasza Stodolskiego czterokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium oraz wywalczyli dziesięć miejsc "medalowych". Najlepszy rezultat osiągnęła Julia Dutkiewicz, która zajęła I miejsce w skoku wzwyż - wśród młodziczek - z rezultatem - 1,60 m. (zdjęcia w galeri joomla)

Jest to bardzo dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Makroregionu, będącymi kwalifikacją do Mistrzostw Polski Młodzików. Również I miejsce zajęła Dorota Stasiak w biegu na 300 m. z nowym rekordem życiowym - 42,46 s. Zwycięstwo odniosła również - po wyrównanej rywalizacji - Karolina Wawrzyniak skacząc w dal 4,99 m. Dokładnie taki sam rezultat osiągnęła młodsza koleżanka Karoliny - Martyna Pomykała zajmując II m. wśród młodziczek. W tej konkurencji zwyciężyła Natalia Ciachurska z Baszty Szamotuły - 5,05 m. Na najwyższym stopniu podium stanęła również Weronika Kowal, która bezapelacyjnie zwyciężyła w biegu na 300 m. przez płotki - 47,07 s. Świetnie spisała się Natalia Benedykcińska zajmując w biegu na 100 m. - w kategorii młodziczek - II miejsce z wynikiem 13,20 s. W tej konkurencji VII miejsce zajęła Weronika Kowal z rezultatem - 12,99 s. Warto dodać, iż zwyciężczynią tego biegu sprinterskiego została uczestniczka ostatniej Olimpiady w Londynie i tegorocznych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce - Patrycja Wyciszkiewicz z Olimpii Poznań - 11,94 s. Na drugiej pozycji ukończyła bieg na 100 m. przez płotki - Anna Andrzejewicz (18,25 s.). Na trzecich miejscach uplasowali się: Dawid Górski w skoku w dal - 6,03 m., Mateusz Zemski w biegu na 300 m. - 39,59 s. (kat. młodzika) oraz Martyna Melka w biegu na 600 m. - 1.43,73 s. Na wyróżnienie zasługują również inne wyniki uzyskane przez ostrowskich zawodników: VI m. w biegu na 1000 m. Artura Sikory - 2.39,68 s., IV pozycja Mateusza Zemskiego w skoku w dal w kat. młodzików - 5,49 m., V m. - Tomasza Jankowskiego w biegu na 100 m. (kat. młodzika) - 12,25 s. oraz V m. tego samego zawodnika w biegu na 300 m. - 40,16 s.