Natalia Benedykcińska w biegu na 100 m. uzyskala najlepszy w tym roku wynik w Polsce - 13.00

Podczas Ogólnopolskiego Mityngu Lekkoatletycznego we Wrocławiu doskonale spisała się Natalia Benedykcińska przebiegając 100 m. w czasie 13,00 s. Jest to w tym roku najlepszy wynik w kategorii szkół podstawowych (rocznik 2000 i młodsi) W Polsce. Spiker kilkakrotnie chwalił naszą zawodniczkę i podkreślał wagę tego rezultatu. Zawodniczka ta oczywiście zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej, jednocześnie plasując się na IV miejscu spośród 54 zawodniczek startujących w kategorii "open".

Dobrze spisała się w mityngu również Julia Dutkiewicz zwyciężając w konkursie skoku wzwyż - kategoria "open" wynikiem 1,55 m. Julia w przyszłym tygodniu wystartuje w Mistrzostwach Makroregionu - imprezie kwalifikacyjnej do Mistrzostw Polski Młodzików. Wystartuje w nich w skokach: w dal i wzwyż. W obu konkurencjach z szansami medalowymi. Bardzo dobry debiut w biegu na 100 m. przez płotki zaliczyła Weronika Kowal. Zajęła II miejsce z dobrym wynikiem - 15,83 s. Ta sama zawodniczka uplasowała się na III miejscu w biegu na 200 m - 26,61 s. Drugie miejsce w trójskoku z wynikiem 10,14 m. zajęła Karolina Wawrzyniak. Pozytywnie należy ocenić występ młodzika - Michała Zemskiego, który pobił dwa rekordy życiowe: w skoku w dal - 5,75 m. oraz w biegu na 300 m. - 39,38 s. Jego o rok młodszy kolega - Tomasz Jankowski również uzyskał dobre rezultaty: w biegu na 200 m. - 24,90 s. oraz w biegu na 100 m. - 12,33 s. Rekord życiowy poprawiła Anna Andrzejewicz, przebiegając 100 m. przez płotki w czasie - 17,63 s. Na szóstej pozycji bieg na 600 m. ukończyla Martyna Melka z czasem - 2.24,66 s. Nieco poniżej oczekiwań spisała się Dorota Stasiak uzyskując w biegu na 100 m. - 13,73 s. oraz w biegu na 200 m. - 27,01 s. (III miejsce). U zawodniczki tej widać już oznaki przemęczenia sezonem. Startowała w tym roku w bardzo wielu imprezach - w tym dwukrotnie w mistrzostwach kraju. Czas teraz na odpoczynek i roztrenowanie. Bardziej martwi nieco gorszy występ Martyny Pomykały w skoku w dal. Martyna - brązowa medalistka Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek w skoku w dal - we Wrocławiu zmagała się z dolegliwością kolana, zaliczając "tylko" 4,75 m. Miejmy nadzieję, iż za tydzień - podczas Mistrzostw Makroregionu - będzie w pełni sił i tak jak podczas mistrzostw województwa sprawi nam miłą niespodziankę.