CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE - edycja 2013-2014 r. - zainaugurowane

W czwartek 12 września na stadionie KS Stal w Ostrowie Wlkp. zainaugurowane zostały kolejne CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE. Regulamin, jak w poprzednich latach, nie uległ zmianie. Każdy uczestnik zawodów, podczas jednego "Czwartku", ma prawo startu w dwóch konkurencjach: jednej biegowej i jednej technicznej. Obecna edycja tej imprezy będzie się składała z sześciu imprez (3 razy jesienią br. oraz 3 razy wiosną 2014 r.). Szczegółówe wyniki w linkach: WYNIKI oraz KLASYFIKACJA Zdjęcia w galerii "JOOMLA"

Szczegółowy regulamin znajduję się w jednym z poprzednich artykułów na tej stronie. Zawody skierowane są dla dzieci szkół podstawowych. Jednak zdarza się, iż w imprezie uczestniczą nawet przedszkolaki. W dniu wczorajszym najmłodszymi uczestnikami byli: Patryk Rauk - rocznik 2007, Kacper Lewandowski - rocznik 2007, Maksymilian Banasiak - rocznik 2006 oraz Nicola Benedykcińska - rocznik - 2006. W zawodach wzięło udział prawie 120 dziewcząt i chłopców z miasta i powiatu ostrowskiego, a nawet gościli u nas młodzi sportowcy z Rawicza. I już od pierwszych rozegranych konkurencji trwała - w niektórych kategoriach - zacięta walka. Wśród dziewcząt najstarszych prowadzi w klasyfikacji ogólnej Laura Mazur - 148 p. przed Alicją Kaźmieruk - 144 p. Laura Mazur zwyciężyła w biegu na 60 m. - 9,11 s. oraz w rzucie palantówką - 33,00 m. Alicja Kaźmieruk zajęła I miejsce w skoku w dal - 4,06 m. oraz zajęła III m. w biegu na 60 m. - 9,49 s. W kategorii klas piątych prowadzi Julia Pastok - 168 p. przed Vanessą Miszkiewicz - 166 p. Julia Pastok Zajęła II m. w biegu na 60 m. - 9,40 s. oraz zwyciężyla w skoku w dal - 3,97 m. Vanessa - odwrotnie - zajęła II m. w skoku w dal - 3,81 m. oraz zwyciężyła w biegu na 60 m. - 9,25 s. W kategorii dziewcząt najmłodszych zdecydowanie przewodzi w klasyfikacji Zuzia Urban która bezapelacyjnuie zwyciężyła w biegu na 60 m. - 9,36 s. oraz w skoku w dal - 3,82 m.

W kategorii chłopców najstarszych zdecydowanie prowadzi Albert Urbaniak - 168 p. Zwyciężył on w biegu na 60 m. - 8,60 s. oraz w skoku w dal - 4,77 m. W grupie chłopców z klas piątych prowadzi Bartłomiej Fluder - 109 p. przed Tomaszem Gąsiorkiem - 106 p. Bartek zajął II m. w biegu na 60 m. - 9,92 s. oraz I m. w skoku wzwyż - 1,10 m. Tomek Gąsiorek zwyciężył w skoku w dal - 3,77 m. i zajął III m. w biegu na 60 m. - 10,05 s. W kategorii chłopców najmłodszych prowadzi Damian Drozdowski - 120 p. przed Filipem Stodolskim - 113 p. Damian zwyciężył w biegu na 60 m. - 9,76 s. oraz zajął II m. w skoku w dal - 3,55 m. Filip Stodolski zwyciężył w skoku w dal - 3,77 m. oraz zajął IV m. w biegu na 60 m. - 10,20 s.