II CZWARTEK LEKKOATLETYCZNY

Przy słonecznej pogodzie, aczkolwiek niemal przy "arktycznych" temperaturach - rozegrany został II Czwartek LA edycji 2013-2014 r. Zawody mają coraz ciekawszy przebieg, gdyż w niektórych kategoriach obserwujemy bardzo wyrównaną rywalizacje o czołowe miejsca.  Obok zamieszczam komunikaty z imprezy: Wyniki II Czwartku oraz KLasyfikacja po II Czwartkach

W grupie dziewcząt najstarszych prym wiodą: Laura Mazur - 315 p. oraz Alicja Kaźmieruk - 306 p. Nie można też zapominać od Weronice Hipp, która wystartowała dopiero pierwszy raz zdobywając 144 p. Laura Mazur dość wyraźnie zwyciężyła w biegu na 60 m. - 9,10 s. oraz w rzucie piłeczką palantową -  39,50 m. Alicja Kaźmieruk zwyciężyła w skoku w dal - 4,21 m. oraz zajęła III m. w biegu na 60 m. - 9,31 s.

W grupie dziewcząt rocznika 2002  prowadzi Julia Pastok - 350 p. przed Venessą Miszkiewicz - 336 p. Julia Pastok zajęła I m. w biegu na 60 m. - 9,14 s. oraz w skoku w dal - 3,96 m. W tych samych konkurencjach Vanessa zajęła drugie miejsca. ( 9,16 - 60 m. oraz 3,80 - w dal).

Wśród dziewcząt najmlodszych zdecydowanie przewodzi Zuzia Urban, która zgromadziła  387 p. i jej przewaga nad drugą w klasyfikacji - Julią Kędzierską wynosi ponad 150 p. Nie jest to dobra sytuacja - nie tylko z punktu widzenia atrakcyjności współzawodnictwa - lecz również dla samej Zuzi, która ostatnio nieco ..obniżyła loty. A może wpływ na to ma piłka nożna...

W kategorii chłopców najstarszych  trwa również niesamowita rywalizacja o przodownictwo na listach. Aktualnie prowadzi Albert Urbaniak - 294 p. Na drugiej pozycji znajduje sie Szymon Biały - 288 p. W biegu na 60 m. minimalnie zwyciężył Albert - 8,83 s. przed Szymonem - 8,92 s. Urbaniak zwyciężył ponadto w rzucie palantówką - 39 m., a Szymon Biały w skoku wzwyż - 1,35 m.

W grupie chłopców 2002 rocznika  najwyżej sklasyfikowany jest Tomasz Gąsiorek - 222 p. Na drugim miejscu plasuje się Bartłomiej Fluder - 214 p. Tomasz wyraźnie zwyciężył w skoku w dal - 3,92 m. oraz zajął IV m. w biegu na 60 m. - 10,00 s. Bartek Fluder byl najlepszy w skoku wzwyż - 1,05 m. oraz "drugi" w biegu na 60 m. - 9,84 s. Warto jednak zwrócić uwagę na Piotra Woźniczaka, który zwyciężył w biegu na 60 m. - 9,62 s. Jeśli "wyjdzie" mu również druga konkurencja - może zacząć liczyć się w stawce...

W grupie najmłodszych chłopców  dość wyraźnie prowadzi Damian Drozdowski. W ostatnim czasie poczynił spore postępy - zwyciężył w biegu na 60 m. - 9,74 s. oraz zajął w skoku w dal II m. - 3,76 m. Warto jednak pamiętać o innych zawodnikach: Tomaszu Góreckim - 207 p. i Macieju Jessa - 193 p. .