IV OTWARTE MISTRZOSTWA OSTROWA NA TARTANIE

Przy słonecznej pogodzie - na stadionie KS Stal w Ostrowie Wlkp. - rozegrane zostały IV Otwarte Mistrzostwa Ostrowa na Tartanie. W zawodach wzięło udział około 80 zawodniczek i zawodników z 14 klubów z Wielkopolski oraz z LKS-u Polkowice (woj. dolnośląskie). Zawody zostały świetnie przygotowane - pierwsze "trójki" z każdej konkurencji otrzymały medale i upominki rzeczowe. Najlepsi zawodnicy  - aż w sześciu kategoriach - otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Dekoracji dokonywali - między innymi: Pani Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego - Marlena Maląg, Pani Prezes Klubu Stal w Ostrowie Wlkp. - Krystiana Drozd, wybitny lekkoatleta - Sławomir Majusiak i inni zaproszeni goście. Dla większości uczestników, którzy swoje docelowe imprezy - typu mistrzostwa kraju, makroregionu lub województwa, mieli w czerwcu lub lipcu, zawody te były sprawdzianem obecnej formy  i... dobrą zabawą. Stąd trudno było od nich oczekiwać rekordowych wyników. Inaczej rzecz się miała z młodzikami, którzy we wrześniu uczestniczyli w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz - co niektórzy - w Mistrzostwach Polski Młodzików. Właśnie oni - relatywnie - uzyskiwali bardzo dobre wyniki z rekordami życiowymi włącznie. Obok do pobrania KOMUNIKAT Zdjęcia w galerii: joomla

Najlepszymi zawodniczkami zawodów (punktacja wg. tabel wielobojowych) zostały - Ewa Rosiak ze Stali Ostrów za rezultat 5,45 w skoku w dal oraz Angelika Panek z AZS AWF Poznań za 12,88 s. w biegu na 100 m.

Najlepszym zawodnikiem zawodów został Damian Sztejkowski z LKS Polkowice za rezultat 11,27 s. w biegu na 100 m. Zawodnik ten jest aktualnym (sprzed tygodnia) wicemistrzem Polski w biegu na 100 m. młodzików.

Najlepszą zawodniczką z Ostrowa została oczywiście - wspomniana już - Ewa Rosiak. Ewa, poza skokiem w dal, uczestniczyla również w biegu na 100 m., w którym zajęła II m. z wynikiem 12,93 s.

Najlepszym zawodnikiem z Ostrowa został Dawid Górski za wynik - 5,99 m. w skoku w dal.

Najlepszą młodziczką zawodów została Julia Dutkiewicz za pokonanie poprzeczki w skoku wzwyż na wysokości 1,60 m. Julia przed tygodniem - podczas Mistrzostw Polski Młodzików zajęła IV m. w skoku wzwyż wynikiem 1,65 m. Tym razem próbowała o jeden centymetr pobić rekord Ostrowa wynoszący - 1,66 m. Tym razem jeszcze się nie udało, chociaż w pierwszej próbie była bliska osiągnięcia tego celu.

Najlepszym młodzikiem imprezy został - Kacper Abramczyk z LKS Polkowice za 6,23 m. w skoku w dal. Kacper - również przed tygodniem - zajął w skoku w dal - II m. w Mistrzostwach Polski Młodzików.

Oprócz wymienionych już sportowców na uwagę zasługują: Martyna Pomykała, która zwyciężyła w skoku w dal młodziczek z rekordem życiowym - 5,12 m. W tej samej kategorii wiekowej - w biegu na 100 m. - zwyciężyła Natalia Benedykcińska z dobrym rezultatem - 13,10 s. Dobry wynik - w zwycięskim biegu na 400 m. - uzyskała Dorota Stasiak - 60, 23 s. Wśród mężczyzn dobrze się spisali dwaj zawodnicy z UKS 12 Kalisz: Przemysław Wojcieszak wygrał bieg na 400 m. z wynikiem - 51,31 s. oraz Kacper Dziechciarow triumfował w biegu na 100 m. - 11,39 s.