CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE - III runda

10 października rozegrana została III runda Czwartków Lekkoatletycznych edycji 2013-2014 r. W zawodach wzięło udział ponad 100 dziewcząt i chłopców. Zawody odbyły się nareszcie przy bardzo dobrych warunkach atmosferycznych, stąd uzyskano wiele bardzo dobrych wyników w tym rekordów życiowych. Wśród dziewcząt najlepszy punktowo rezultat uzyskała Zuzia Urban SP 6 Ostrów (klasy IV i młodsze), która za skok w dal na odległość 3,90 m. otrzymała 119 p. Wśród chłopców najlepszym zawodnikiem zawodów był Szymon Biały -  SP Przygodzice (kat. - VI klasy), który za "życiówkę" w skoku wzwyż - 1,46 m. otrzymał - 112 p. Obok zamieszczam KOMUNIKAT oraz KLASYFIKACJĘ

W tym roku, w niektórych kategoriach wiekowych, poziom uczestników jest niezwykle wyrównany, co zapowiada interesującą rywalizację w drugiej - wiosennej części obecnej edycji Czwartków Lekkoatletycznych. W grupie dziewcząt najmłodszych "obudziła się" Zuzia Urban, która po nieco słabszych występach, tym razem uzyskała dwa dobre rezultaty - wspomniany już - 3,90 m. w skoku w dal oraz 9,39 s. w biegu na 60 m. Zuzia w swojej kategorii wiekowej zdecydowanie przewodzi z rezultatem - 601 p. Na drugim miejscu plasuje się Julia Kędzierska - 373 p, a trzecie miejsce zajmuje Weronika Stefaniak - 242 p.

 

W grupie dziewcząt rocznika 2002 (V - klasy) przewodzą Julia Pastok - SP 5 Ostrów - 551 p. i Vanessa Miszkiewicz - Kadet Rawicz. - 523 p. Trzecie miejsce zajmuje Julia Górecka - SP Rososzyca - 311 p. Tym razem dwukrotnie zwyciężyła Julia Pastok. W biegu na 60 m. uzyskała 9,00 s. Vanessa przebiegła metę na drugiej pozycji - 9,10 s. W skoku w dal - Julia Pastok zwyciężyła z wynikiem 4,12 m. przed Vanessą Miszkiewicz - 4,01 m.

Aż trzy kandydatki do zwycięstwa w końcowej klasyfikacji pretendują w grupie dziewcząt najstarszych (VI klasy). Przewodzi im Laura Mazur - SP 11 Ostrów - 507 p. Drugie miejsce zajmuje Alicja Kaźmieruk - Kadet Rawicz - 464 p., a na szóstej pozycji plasuje się Weronika Hipp - SP 5 Ostrów - 317 p., która jednak startowała tylko w dwóch z trzech odbytych już Czwartków. W tej kategorii na wiosnę dużą niespodziankę może sprawić - obdarzona świetnymi warunkami fizycznymi - Rozalia Kowal - SP Masanów. W ubiegły czwartek jednak klasą dla siebie była Laura Mazur zwyciężając i ustanawiając dwa rekordy życiowe - w biegu na 60 m. - 8,84 s. oraz w rzucie palantówką - 42,5 m. W biegu na 60 m. sędziowie nie byli w stanie ustalić - która zawodniczka zajęła II m. Dopiero po odczytaniu obrazu w kamerze z komputera okazało się, iż Weronika Hipp zwyciężyła z Alicją Kaźmieruk o jedną setną sekundy. W skoku w dal zwyciężyła natomiast Weronika Hipp z dobrym rezultatem - 4,27 m.

W kategorii chłopców najmłodszych powiększa swoją przewagę na konkurentami Damian Drozdowski SP Sióstr Salezjanek. Podczas czwartkowych zawodów spisał się bardzo dobrze -  dwukrotnie zwyciężając: w biegu na 60 m. - 9,28 s. oraz w skoku w dal - 3,85 m. Oba te wyniki są rekordami życiowymi tego chłopaka. Dobrze w tej kategorii wiekowej prezentuje się również Maciej Jessa - SP 5 Ostrów, który zwyciężył w rzucie palantówką z bardzo dobrym wynikiem - 41,50 m. W generalnej klasyfikacji tego rocznika - Damian Drozdowski zgropmadził - 415 p. Na drugiej pozycji zanjduje się Maciej Jessa - 369 p. a na trzecim miejscu plasuje się Tobiasz Górecki - 341 p.

Z grupy chłopców 2002 rocznika (V - klasy) trudno w tej chwili wskazać kandydata do zwycięstwa w ogólnej klasyfikacji. Na czele znajdują się: Tomasz Gąsiorek - 348 p., Bartłomiej Fluder - 332 p. oraz Piotr Woźniczak - 327 p. Wszyscy oni startowali już trzykrotnie. Jednak poraz pierwszy zaprezentował się w ubiegły czwartek - Adam Chatian, który zwyciężył w biegu na 60 m. - 9,42 s. oraz w skoku w dal - 4,00 m. Zgromadził tylko w tym jednym starcie - 147 p. Adam Chatian pokonał w biegu sprinterskim Piotra Woźniczaka zaledwie o 0,04 s. Również w skoku w dal jego przewaga nad Piotrkiem Woxniczakiem wyniosła tylko 4 cm. Rywalizacja zapowiada się więć emocjonująco.

Grupa chłopców najstarszych to  pasjonująca rywalizacja miedzy dwoma świetnymi zawodnikami: Szymonem Białym z SP Przygodzice i Albertem Urbaniakiem - SP 11 Ostrów. Po dwóch "jesiennych" startach prowadził Albert. Jednak dzięki świetnemu wynikowi w skoku wzwyż - 1,46 m. - Szymon Biały objął przodownictwo w tej grupie wiekowej. W biegu na 60 m. zwyciężył minimalnie Albert Urbaniak - 8,54 s. przed Szymonem Białym - 8,61 s. Albert zwyciężył skok w dal z wynikiem 4,62 m. Natomiast Szymon, jak wspomniałem, pokonał poprzeczkę w skoku wzwyż na wysokości 1,46 m. W skoku w dal padło również kilka innych dobrych wyników: Wiktor Radoła - Kadet Rawicz - skoczył na odległość - 4,55 m. Kacper Jaszczynski - SP Morawin uzyskał 4,47 m. oraz startujący w tej konkurenji poza konkursem - Damian Woszczyk - SP Morawin - uzyskał 4,57 m. Tak więc, w tej kategorii, prowadzi obecnie Szymon Biały - 478 p. przed Albertem Urbaniakiem - 456 p. oraz Patrykiem Jancikiem - 317 p.

Komentarz: Jestem bardzo zadowolony z dotychczasowego przebiegu kolejnej edycji Czwartków Lekkoatletycznych. Startuje po 80-100 uczniów szkół podstawowych a nawet dzieci z przedszkola.  Najmłodszym uczestnikiem tych zawodów jest Franciszek Grzegorowski z rocznika 2010!!! Ten zaledwie - trzyletni chłopiec - dzielnie biegał na 60 m. Pięcioletni Bartosz Popłonyk oraz sześcioletnie dzieci - Patryk Rauk i Amelia Grzegorowska rywalizowali w biegach i w skoku w dal. A kto ich przyprowadzil na stadion? - rodzice, którzy jeszcze nie tak dawno sami byli lekkoatletami i zdobywali medale mistrzostw kraju. Oczywiśćie chcielibyśmy, aby więcej szkół włączyło się w naszą - bądź co bądź - zabawę. Zdecydowanie tutaj dominuje SP 5 w Ostrowie Wlkp. Poraz kolejny chwalę znakomitych nauczycieli wychowania fizycznego z tej szkoły, którzy nie tylko przyprowadzaja swoich uczniow, ale również pomagają nam w sędziowaniu. Przyjeżdżają do nas dzieci z Masanowa, Rososzycy, Ołoboku, Przygodzic ze swoimi opiekunami (nauczycielami). Niestety - brakuje często chęci przyprowadzenia lub choćby przekazania informacji o tej imprezie swoim uczniom - przez nauczycieli z wielu ostrowskich szkół. Cieszmy się jednak na razie tym co mamy, a wierzę, że na wiosnę będzie jeszcze lepiej...

 

 

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic