Zacięta rywalizacja i sporo dobrych wyników w Halowym Wielomeczu Miast w Lekkiej Atletyce

W piątek 29 listopada w kaliskiej hali OSRiR odbył się lekkoatletyczny Wielomecz Miast w kategorii młodzika. W zawodach wzięli udział młodzi sportowcy z Kalisza, Poznania, Żerkowa, Ostrzeszowa, Środy Wielkopolskiej oraz połączonego teamu Ostrowa z Pleszewem. Po niezwykle wyrównanej walce zwycięstwo - ex aequo - odniosły dwa zespoły zdobywając po 144 p.: Żerkowa oraz wspólnego teamu Ostrowa z Pleszewem.Trzecie miejsce stało się udziałem reprezentacji Kalisza - 134,5 p. Kolejne miejsce zajęli: IV m. - Środa Wlkp. - 118,5 p.,  V m. - Ostrzeszów - 68 p., VI m. - Poznań - 27 p. Pod nazwą Ostrów Wlkp. wystąpili młodzicy reprezentujący nasze miasto wspomożeni, głównie o biegaczy na średnich dystansach, z Pleszewa. Rywalizowano w chodzie sportowym, biegach na 60 m. p. płotki, 60 m., 300 m. 1000 m. 2000 m., sztafetach 4x200 m. oraz w skoku w dal i w skoku wzwyż. Wyniki szczegółowe w linku: REZULTATY

Podczas zawodów uzyskano wiele wartościowych wyników: Natalia Benedykcińska - Ostrów zwyciężyła w biegu na 60 m. z czasem 8,18 s. Drugie miejsce w tej konkurencji zajęła Martyna Pomykała - Ostrów 8,35 s. W skoku w dal kolejność była odwrotna - I miejsce zajęła Martyna Pomykała - 5,13 m. a II m. Natalia Benedykcińska - 4,87 m. W skoku wzwyż Julia Dutkiewicz - Ostrów zajęła II m. z bardzo dobrym rezultatem - 1,60 m. Zwyciężyła w tej konkurencji Zuzanna Kubiak - Środa Wlkp. - 1,65 m. Bardzo dobry wynik w biegu na 60 m. p płotki uzyskała Małgorzata Drzewiecka - Żerków, która zwyciężyła z rezultatem - 9,80 s. Startująca poza konkursem juniorka młodsza - Weronika Kowal ze Stali przebiegła ten sam dystans w czasie: 9,16 s. W biegu na 300 m. triumfowała - Aleksandra Kaźmierczak z Kalisza - 47,92 s. Drugie miejsce zajęła Sandra Kurkowiak z Pleszewa - 48,49 s. W biegach na 600 m. i 1000 m. zwyciężyły również pleszewianki - Weronika Kaźmierczak - 600 m. - 1.52,96 s. oraz Klaudia Kasprzak - 1000 m. - 3.24,69 s. W kategorii dziewcząt zwycięstwo odniósł również ostrowsko-pleszewski zespół sztafetowy 4x200 m.

Wśród chłopców najlepiej z teamu ostrowsko-pleszewskiego spisali się: zwycięzca biegu na 300 m. - Mateusz Siuda - Pleszew - 42,31 s. oraz zwycięska sztafeta 4x200 m. - 1.49,97 s. W skoku w dal II m. zajął reprezentujący Ostrów - Tomasz Jankowski - 5,45 m. Zwyciężył w tej konkurencji Jakub Nosow ze Środy Wlkp. - 5,80 m. Jakub zajął również I miejsce w biegu na 60 m. - 7,49 s. Brązowy medal zdobył w biegu na 300 m. - Michał Zemski z czasem - 43,95 s. W biegu na 1000 m. triumfował Maciej Wiśniewski z Żerkowa - 3.02,63, a na dystansie dwukrotnie dłuższym zwyciężył Patryk Palat z Ostrzeszowa - 6.52,47 s. Miłą niespodziankę sprawili nasi najmłodsi uczestnicy zawodów: Zuzia Urban (IV klasa SP) skoczyła w dal 4,13 m. Jest to, jak na ten rocznik, znakomity wynik. Jej o dwa lata starsza koleżanka - Laura Mazur - przebiegła 60 m. w czasie - 9,03 s. Rekord życiowy w skoku wzwyż uzyskał uczeń VI klasy SP - Szymon Biały. - 1,50 m. W skoku wzwyż zwyciężył Alan Zeidler z Żerkowa z dobrym rezultatem - 1,70 m.