Jedenaście medali lekkoatletów Stali w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów i Juniorów Młodszych

W sobotę - 11 stycznia w kaliskiej hali OSRiR odbyły się Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów i Juniorów Młodszych oraz mityng lekkoatletyczny dla młodzików i seniorów.. Obok zamieszczam komunikat z zawodów: KOMUNIKAT Zdjęcia pod linkiem Foty z HMWJ

Bardzo dobrze spisali się ostrowscy lekkoatleci zdobywając 11 medali (2-złote, 6-srebrnych, 3- brązowe). Mistrzyniami Wielkopolski zostały: Dorota Stasiak w biegu na 300 m. juniorek - 46,69 s. oraz Anna Andrzejewicz w biegu na 600 m. juniorek - 2.04,25 s. Srebrne krążki wywalczyli: Weronika Kowal w biegu na 300 m. j. młodszych - 46,01 s. oraz w biegu na 60 m. przez płotki - 9,48 s., Julia Dutkiewicz w biegu na 60 m. - 8,12 s., Karolina Wawrzyniak w trójskoku - 10,44 s., Artur Sikora w biegu na 2000 m. - 6.16,64 s. oraz Dawid Górski w trójskoku - 11,01 m. Brązowe medale zdobyli: Julia Dutkiewicz w skoku wzwyż - 1,55 m., Karolina Wawrzyniak w skoku w dal - 5,15 m. oraz Dawid Górski w skoku w dal - 5,93 m.

Wysokie miejsca zdobyli ponadto: Dawid Górski IV m. w biegu na 60 m. - 7,58 s., Michał Zemski - V m. w trójskoku - 10,19 m., Anna Andrzejewicz - V m. w biegu na 60 m. p. płotki - 10,88 s. i Dorota Stasiak - V m. w finale biegu na 60 m. - 8,68 s.

Poza Mistrzostwami rozegrany został Otwarty Mityng Lekkoatletyczny. Świetnie spisali się w nim nasi młodzicy: Natalia Benedykcińska zwyciężyła w skoku w dal - 5,07 m. oraz zajęła II m. w skoku w biegu na 60 m. - 8,28 s., Martyna Pomykała zajęła II m. w skoku w dal - 4,94 m oraz wywalczyła brązowy medal w biegu na 60 m. - 8,38 s., Tomasz Jankowski zwyciężył w biegu na 300 m. - 42,92 s., Szymon Biały był drugi w skoku wzwyż - 1,35 m., Kałużna Pamela uplasowała się na III pozycji w biegu na 300 m. - 53,95 s.

Komentarz: Zawody odbyły się w kaliskiej hali OSRiR w Kaliszu. Jest to największa hala lekkoatletyczna w Wielkopolsce. Niestety duże kłopoty z aparaturą pomiarową i opieszałość sędziów spowodowały, iż była to jedna z najdłuższych imprez w których uczestniczyłem - trwała od godz. 10.30 do 19.30 (bez przerwy). Trzeba jednak zaznaczyć, iż obiektywnym czynnikiem wpływającym na czas trwania imprezy była również ogromna liczba startujących zawodników - ponad 400 zawodników z dwudziestu kilku klubów. Jeśli chodzi o rezultaty osiągnięte przez zawodniczki i zawodników Stali to można być zadowolonym - 11 medali w mistrzostwach i 7 medali w mityngu stanowią pokaźny dorobek naszej ekipy. Gdybym miał szczególnie wyróżnić kilka indywidualnych rezultatów to z pewnością były to: wynik Juli Dutkiewicz w biegu na 60 m. - 8,12 s., rezultat 9,48 s. - Weroniki Kowal w biegu na 60 m. p. płotki i tej samej zawodniczki wynik w biegu na 300 m. - 46,01 s., rezultat 5,15 m. w skoku w dal i 10,44 m. w trójskoku - Karoliny Wawrzyniak. Z wyników "mityngowych" - dobre wyniki uzyskała Natalia Benedykcińska w biegu na 60 m. - 8,28 s. oraz w skoku w dal - 5,07 m. oraz Tomasz Jankowski w biegu na 300 m. - 42,92 s.