Sześć medali reprezentantów ostrowskiej Stali w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików

W sobotę - 18 stycznia w hali OSRiR w Kaliszu odbyły się Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików oraz Otwarty Mityng Lekkoatletyczny. W zawodach wzięło udział 350 zawodników z ponad dwudziestu wielkopolskich klubów. Obok zamieszczam KOMUNIKAT oraz zdjęcia z imprezy: FOTKI

W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci ostrowskiej Stali zdobywając 6 medali w ramach Mistrzostw Wielkopolski Młodzików oraz 7 miejsc medalowych w Mityngu Lekkoatletycznym. Złote medale wywalczyły: Martyna Pomykała w skoku w dal - 5,02 m. oraz Natalia Benedykcińska w biegu na 60 m. - 8,25 s. Dwa srebrne medale stały się udziałem Tomasza Jankowskiego: w biegu na 300 m. - 43,46 s. oraz w skoku w dal - 5,72 m. Brązowe medale zdobyły również - Martyna Pomykała w biegu na 60 m. - 8,34 s. oraz Natalia Benedykcińska w skoku w dal - 4,92 m.

Dobrze spisał się również Szymon Biały zajmując VIII m. w skoku wzwyż - 1,40 m. W mityngu lekkoatletycznym pierwsze miejsca zajęli: Dorota Stasiak w biegu na 300 m. - 46,18 s., Ewa Rosiak w skoku w dal - 5,53 m., Julia Dutkiewicz w skoku wzwyż - 1,55 m. oraz Anna Andrzejewicz w biegu na 60 m. przez płotki w kategorii juniorek - 10,84 s. Drugie miejsca zajęła Weronika Kowal w biegu na 60 m. przez płotki w kategorii juniorek młodszych - 9,30 s.Trzecie miejsca zajęli: Dawid Górski w biegu na 60 m. -7,53 s. oraz Weronika Kowal w biegu na 60 m. - 8,46 s.

Komentarz: Jesteśmy zadowoleni z występu naszych podopiecznych. W Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików zakładaliśmy zdobycie 4 medali - okazało się, iż było ich 6. Miłą niespodziankę sprawił Tomasz Jankowski - debiutujący w tej imprezie - zajmując dwa drugie miejsca. Szczególnym zaskoczeniem był jego rezultat w skoku w dal - 5,72 m. którym poprawił "życiówkę" o kilkanaście centymetrów. Martyna Pomykała i Natalia Benedykcińska zdobyły po dwa medale - należy się cieszyć z miejsc i wyników, jednak czeka je jeszcze wiele pracy by poprawić technikę.

Za tydzień w Spale odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. W imprezie tej wystartuje trójka naszych reprezentantek: Julia Dutkiewicz w skoku wzwyż, Karolina Wawrzyniak w trójskoku (lub w skoku w dal) oraz Weronika Kowal w biegu na 60 m. przez płotki.