Julia Dutkiewicz i Natalia Benedykcińska wśród laureatek Konkursu Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmanna

Już po raz 43, w sali Herbowej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu,odbyło się podsumowanie dorocznego Konkursu Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmanna. W imprezie, oprócz laureatów, uczestniczyli miedzy innymi: wicewojewoda, marszałek sejmiku wojewódzkiego, przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego, przedstawiciel Polskiego Komitetu Olimpijskiego, posłanka -  Krystyna Łybacka. Wśród laureatek znalazły się dwie zawodniczki z Ostrowa: Julia Dutkiewicz i Natalia Benedykcińska. Obie uplasowały się na drugich miejscach w swych kategoriach wiekowych: Julia w kategorii młodziczek, a Natalia w kategorii szkół podstawowych. Impreza ta posiada już 43 letnią tradycję, a została zainaugurowana przez wybitnego pedagoga i animatora sportu dzieci i młodzieży - Karola Hoffmanna. Laureatami jej było wielu reprezentantów kraju, uczestników mistrzostw świata i olimpijczyków np. Anita Włodarczyk czy Szymon Ziółkowski. Jedną z tegorocznych laureatek - w kategorii juniorek - jest startująca aktualnie w w Halowych Mistrzostwach Świata - Patrycja Wyciszkiewicz z Olimpii Poznań. Zdjęcia z imprezy pod linkami  moje fotki i fotki Hoffmann

Celem konkursu jest promowanie najbardziej uzdolnionych lekkoatletek i lekkoatletów z Wielkopolski. W czterech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy ocenia się wg. specjalnego regulaminu startujących w danym roku zawodników. W skład tej punktowej oceny wchodzą między innymi: zajęte miejsca w mistrzostwach Wielkopolski, mistrzostwach Polski i ewentualnie Europy i Świata, wartość wyniku wg. tabel wielobojowych, ranking wyników itd. Julia Dutkiewicz w ubiegłym roku uplasowała się na IV m. w skoku wzwyż podczas mistrzostw Polski, ponadto zwyciężyła w skoku wzwyż i w skoku w dal podczas mistrzostw Wielkopolski. Natalia Benedykcińska zajęła II m. w Wielkopolsce w czwórboju, zwyciężyła w Finale Czwartków Lekkoatletycznych na 60 m., ponadto była posiadaczką najlepszego w Polsce wyniku na 100 m. w kategorii szkół podstawowych 13,00 s.