Nagrody i wyróżnienia Prezydenta Miasta Ostrowa Wlkp. - Jarosława Urbaniaka - dla najlepszych sportowców 2013 roku

Prezydent Miasta - Jarosław Urbaniak wręczył nagrody i wyróżnienia najlepszym sportowcom, trenerom i działaczom sportowym Ostrowa Wielkopolskiego w 2013 r. Wśród laureatów znaleźli się oczywiście przedstawiciele "Królowej Sportu" z sekcji lekkiej atletyki KS Stal. Nagrody i wyróżnienia otrzymali: lekkoatletki: Ewa Rosiak, Roksana Podlewska, Julia Dutkiewicz, Monika Ukleja i Weronika Kowal, trenerzy: Marek Walczak i Tomasz Stodolski, działacze sportowi: Krystiana Drozd i Tomasz Stodolski. Jak już wielokrotnie informowaliśmy rok 2013 dla ostrowskiej lekkoatletyki był niezwykle udany - nasze dziewczęta zdobyły dwa medale mistrzostw Polski (Ewa Rosiak - brązowy w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w skoku w dal oraz Roksana Podlewska - brązowy - w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. Ponadto czwarte miejsca w mistrzostwach kraju zajęły: Julia Dutkiewicz w skoku wzwyż (młodziczki) oraz Monika Ukleja w biegu maratońskim (seniorki). Na szóstej pozycji - w biegu na 400 m. przez płotki - podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży uplasowała się Weronika Kowal. W finałach mistrzostw kraju wystąpili ponadto: Artur Sikora, Dorota Stasiak i Karolina Wawrzyniak. W finałach mistrzostw Wielkopolski i makroregionu lekkoatletki i lekkoatleci Stali zdobyli ponad 60 medali... Ostrowscy lekkoatleci promowali swoje miasto i klub podczas kilkudziesięciu imprez na terenie całego kraju jak i poza jego granicami. Warto dodać, iż w samej tylko Wielkopolsce aktywnie działa ponad 60 sekcji lekkoatletycznych, a w całym kraju jest ich prawie tysiąc. Zdobycie medalu mistrzostw kraju w tej dyscyplinie sportu oznacza pokonanie kilkuset rywali. Link do FOTKI