Lekkoatleci Stali zainaugurowali sezon letni udziałem w Mityngu Otwarcia Sezonu, który odbył się w Poznaniu

Lekkoatleci ostrowskiej Stali zainaugurowali letni sezon zawodami Otwarcia Sezonu w Poznaniu. W imprezie wzięło udział ponad pół tysiąca zawodniczek i zawodników z kilkudziesięciu klubów. W większości konkurencji startowało po kilkudziesięciu uczestników. Najlepiej w ekipie Stali zaprezentowała się Ewa Rosiak zwyciężając w skoku w dal z wynikiem 5,66 m. Ewa  w tych zawodach startowała, w celach szkoleniowych, ze skróconego rozbiegu. Na drugim miejscu w konkursie skoku wzwyż uplasowała się Julia Dutkiewicz - 1,55 m. Trzecie miejsce w skoku w dal zajął Dawid Górski - 6,16 m. Bardzo dobrze spisała się również Weronika Kowal plasują się w biegu na 300 m. na IV miejscu z nowym rekordem życiowym - 41,63 s. Również "życiówkę" poprawiła Natalia Benedykcińska skacząc w dal - 5,10 m. Rezultat ten dał jej V miejsce. Zdjęcia pod linkiem: Fotki z Mityngu

Skok w dal jest od dawna "ostrowską" konkurencją. Tak było i tym razem w Poznaniu - Ewa Rosiak zajęła w nim I m., Natalia Benedykcińska uplasowała się na V pozycji, a Karolina Wawrzyniak była VI z wynikiem 4,89 m. W zawodach tych zadebiutowała zaledwie 14-letnia Julia Grzegorowska plasując się na XIII m. z dobrym wynikiem - 4,34 m. Z rezultatów biegu na 100 m. nie można być w pełni usatysfakcjonowanym, gdyż zawodnicy musieli się zmagać z "przeciwnym" wiatrem, uniemożliwiającym osiąganie rekordowych rezultatów. W konkurencji tej wystąpiło aż 50 zawodniczek i 37 zawodników. Najwyższe - ósme miejsce wywalczyła Weronika Kowal - 13,06 s. Na miejscu IX bieg ukończyła - Natalia Benedykcińska - 13,08 s., a tuż za nią na XI miejscu uplasowała się Julia Dutkiewicz - 13,18 s. Dobrze spisała się w tej konkurencji trzynastoletnia - Laura Mazur ustanawiając rekord życiowy - 14,51 s. (41 m.). W kategorii chłopców najwyżej, bo na XVII m. został sklasyfikowany Dawid Górski - 11,92 s., a XXIII m. zajął Tomasz Jankowski - 12,15 s.

Dobrze zaprezentowały się nasz biegaczki na 300 m. - oprócz wspomnianej już Weroniki Kowal (IV m.) nieźle pobiegły: Dorota Stasiak zajmując XIII m. z wynikiem - 43,36 s.oraz Antonina Zjawiony - XXVIII m. z wyraźnie poprawioną "życiówką" - 47,94 s. W kategorii chłopców Tomasz Jankowski i Piotr Płonka pobili rekordy życiowe o ponad dwie sekundy: Tomasz Jankowski - 38,60 s. i Piotr Płonka - 39,78 s. Dobrze spisał się również debiutujący w barwach Stali - Przemysław Rychter, który w biegu na 600 m. zajął X m. z wynikiem 1.39,71 s.

Zawody zostały przeprowadzone w kategorii "OPEN", czyli w poszczególnych konkurencjach nie było podziału na roczniki.