Edycja wiosenna Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta - rekordowa ilość uczestników

W czwartek 8 maja na stadionie Stali rozpoczęła się wiosenna edycja CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH. Zawody te od wielu lat odbywają się w trybie sesji jesienno-wiosennej. Pierwsze trzy imprezy tej edycji odbyły się we wrześniu i październiku ubiegłego roku.  Kolejne trzy odbędą się w maju bieżącego roku. Wiosenna inauguracja zawodów, przy ul. Kusocińskiego w Ostrowie, odbyła się z udziałem ponad 120 zawodniczek i zawodników - uczniów szkół podstawowych, a nawet przedszkoli. Po uzyskanych rezultatach można wnioskować, iż część dzieci zimą uczestniczyła w treningach i teraz - na wiosnę - znacznie poprawiła swoje poprzednie wyniki. Najlepszymi wynikami uzyskanymi podczas zawodów były: rezultat 4,64 m. w skoku w dal uzyskany przez Vanessę Miszkiewicz z Kadeta Rawicz (kategoria - 2002 r. - 145 p.), wynik - 47 m. w rzucie piłeczką palantową uzyskany przez Kasię Janowicz z SP Raszków (kat. - 2002 r. - 139 p.) oraz wynik 4,13 m. - uzyskany w skoku w dal przez Zuzię Urban z SP nr 6 w Ostrowie (kat. najmłodsza - 137 p.). Obok znajduje się komunikat z zawodów: KOMUNIKAT CZWARTKÓW Zdjęcia z Czwartku: Fotki

W kategorii dziewcząt najstarszych (szóste klasy) liderka punktacji - Laura Mazur SP 6 Ostrów - zwyciężyła w biegu na 60 m. z wynikiem 8,88 s. oraz zajęła III m. w rzucie piłeczką palantową - 40 m. Doskonale zaprezentowała się Weronika Hipp SP 5 Ostrów skacząc w dal na odległość 4,70 m. W kategorii dziewcząt klas piątych świetnie spisała się prezentowana już wcześniej Vanessa Miszkiewicz z Kadeta Rawicz, która zwyciężyła w skoku w dal oraz w biegu na 60 m. - 9,04 s. Dotychczasowa liderka tej klasyfikacji - Julia Pastok SP 5 Ostrów - doznała bardzo bolesnej kontuzji i ledwo ukończyła bieg na 60 m. Nie mogła też wystartować w swojej koronnej konkurencji - skoku w dal. W kategorii tej pojawiła się - po raz pierwszy - Katarzyna Janowicz  SP Raszków - zwyciężając w rzucie piłeczką i zajmując III m. w biegu na 60 m. W grupie dziewcząt najmlodszych zdecydowany prym wiedzie Zuzia Urban SP 6 Ostrów , która dwukrotnie zwyciężyła w skoku w dal i biegu na 60 m. Dobrze zaprezentowały się również: Maja Kosowska w skoku w dal (3,83 m.) i Marta Żyłka w skoku wzwyż - 1,05 m.

W grupie najstarszych chłopców doszło do przetasowania - na pozycje lidera powrócił Albert Urbaniak SP 11 Ostrów zwyciężając w biegu na 60 m. -  8,04 s. oraz w skoku w dal - 5,19 m. Szymon Biały zwyciężył w skoku wzwyż - 1,40 m. oraz zajął II m. w biegu na 60 m. - 8,48 s. W kategorii piątych klas toczy się zacięta rywalizacja - Piotr Woźniczak, Tomasz Gasiorek i Bartłomiej Fluder mają realne szanse na końcowe zwycięstwo. Bardzo dobrze zaprezentował się w tej kategorii wiekowej startujący po raz pierwszy - Kacper Skrzypek z Kadeta Rawicz dwukrotnie zwyciężając w biegu na 60 m. oraz w skoku  w dal. W grupie chłopców najmłodszych sytuacja jest dość klarowna - zdecydowanie prowadzi Damian Drozdowski z SP Sióstr Salezjanek. Tym razem dwukrotnie zwyciężył: w biegu na 60 m. - 9,46 s. oraz w skoku w dal - 3,83 m.