Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce

Starosta rozdał Puchary najlepszym lekkoatletom ze szkół podstawowych…


W środę 14 maja 2014r., na gościnnym stadionie KS „STAL” w Ostrowie Wielkopolskim, stawiło się około dwustu zawodników i zawodniczek, nieprzestraszonych pesymistycznymi prognozami pogody, co aura wynagrodziła ustaniem opadów i słonecznymi przejaśnieniami. Inaugurację VIII Mistrzostw Powiatu Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce – Zawody Indywidualne o Puchar Starosty uświetniło swoją obecnością kilkoro znakomitych gości, a Starosta Ostrowski Paweł Rajski dokonał otwarcia, życząc uczestnikom sukcesów oraz udanej zabawy podczas startu, zwracając uwagę na olimpijską ideę, iż już sam udział jest zwycięstwem dla młodych sportowców. Komunikat z zawodów : KOMUNIKAT

W tym roku rozegrano sześć konkurencji (sprinty: 60m i 300m, bieg średni: 600m – dziewcząt oraz 1000m – chłopców, skok w dal, skok wzwyż – po raz pierwszy podczas Mistrzostw oraz rzut piłeczką palantową), co w kategorii dziewcząt i chłopców daje liczbę 36 medalistów…, spośród nich wyłaniany jest zdobywca i zdobywczyni Pucharu Starosty, którzy uzyskają najwartościowsze rezultaty wg lekkoatletycznych tabel wielobojowych.

VIII Puchar Starosty zdominowali uczniowie SP 11: Laura Mazur została najlepszą zawodniczką, a jej kolega ze szkoły Albert Urbaniak został najlepszym zawodnikiem, oboje odebrali Puchary z rąk Starosty Ostrowskiego. Jak zwykle po kilka medali – poza SP 11,  „zainkasowali” uczniowie z takich markowych lekkoatletycznych potęg szkolnych, jak SP-5, SP Nowe Skalmierzyce, SP Raszków oraz SP Odolanów, ZS Sióstr Salezjanek, SP SO „Edukator”, jednakże organizatorów cieszy fakt coraz większego udziału młodzieży z mniejszych szkół z terenu powiatu, do których przede wszystkim adresowane są Zawody Indywidualne, z uwagi na ograniczoną możliwość zbudowania drużyny np. czwórbojowej i tu przykład SP w Przygodziczkach, której drużyna nie „zaistniała”  nawet na zawodach gminnych w Drużynowym Czwórboju Lekkoatletycznym, a podczas Mistrzostw Powiatu uczennica z tej szkoły Julia Nowak zdobyła złoty medal w biegu na 600m. Ponadto sukcesy odnieśli również zawodnicy z niewielkich (pod względem ilości uczniów) szkół: w Czarnymlesie, w Jankowie Przygodzkim, w Masanowie, w Parczewie, w Przygodzicach, w Rososzycy, w Szczurach i innych niemniej, jak zauważył przy otwarciu Starosta - już sam udział jest zwycięstwem i sukcesem (te zawody dają możliwość startu wszystkim, nie tylko zawodnikom z drużyn, które wygrały eliminacje gminne…) .

Poziom Zawodów wyznaczają uzyskane wyniki: np. w sprintach 60m, cała trójka dziewcząt przebiegła dystans poniżej dziewięciu sekund, a wśród chłopców dominował Albert Urbaniak 7,88 s.

Dzięki organizatorom zawodów: Sekcja LA KS STAL oraz wolontariuszom z UKS-ów: „Sokół” i „Junior”  Przygodzickich Szkół – zawody miały profesjonalny przebieg i świetną atmosferę, natomiast dzięki sponsorom i instytucjom, każdy uczestnik otrzymał choćby drobny upominek, za co organizatorzy serdecznie dziękują.

Podsumowując VIII edycję Mistrzostw, należą się słowa uznania, nie tylko dla Starostwa Powiatowego i Gminy Przygodzice, które nie szczędziły środków i starań, ale również dla sponsorów: Zajazd „Górecznik”, Bank Spółdzielczy w Raszkowie, „LITEX”,

GS w Przygodzicach , „LIDO” Antonin, „INTERMAX”, Galeria „OSTROVIA”  oraz wielu innym bezinteresownym osobom i instytucjom wspierających tą ideę, gdyż dzięki nim Puchar Starosty miał taką atrakcyjną oprawę i rekordową frekwencję młodzieży.

ZAPRASZAMY ZA ROK !!!

 

Paweł Tomaszewski

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic