Finał Rejonu Południowej Wielkopolski w Czwórboju dziewcząt

Na stadionie Stali w Ostrowie Wlkp. został rozegrany Finał Rejonu Południowej Wielkopolski w Czwórboju dziewcząt. W zawodach wystartowało 11 zespołów z siedmiu powiatów. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyły dziewczęta z SP nr 8 w Krotoszynie - 1450 p. Drugie miejsce zajęły uczennice z SP Gizałki -1357 p. Te dwa zespoły uzyskały bezpośredni awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 4 czerwca 2014 r. w Puszczykowie. Spore szanse awansu z tzw. "listy rezultatów" posiadają również zawodniczki, które zajęły III i IV m. - z SP 14 Kalisz - 1243 p. oraz z SP Kobierno - 1217 p. W zawodach wystartowały również dwie ostrowskie szkoły: SP 11 i SP 5.  "Jedenastka" zajęła V m. a "piątka" uplasowała się na XI pozycji. Warto jednak dodać, iż zawodniczka z SP nr 11 - Laura Mazur zajęła II m. w klasyfikacji ogólnej czwórboju zdobywając 333 p. Szczegółowe wyniki w załączniku: KOMUNIKAT CZWÓRBOJU