Zmienna pogoda i doskonałe wyniki podczas Wojewódzkiej Gimnazjady w Lekkiej Atletyce

27 maja w Lesznie odbył się Finał Wojewódzki  Gimnazjady w Lekkiej Atletyce. Zawody przebiegały przy skrajnie zmiennych warunkach atmosferycznych - od powracających ulew po wyśmienitą pogodę ze słońcem i silnym - sprzyjającym sprinterom wietrze. W imprezie wystartowało 106 zespołów gimnazjalnych dziewcząt i 114 szkół gimnazjalnych w kategorii chłopców w sumie około 800 dziewcząt i chłopców. W kilku konkurencjach gimnazjaliści uzyskali doskonałe wyniki. Obok w linku KOMUNIKAT GIMNAZJADY oraz zdjęcia FOTO z GIMNAZJADY

W biegu na 100 m. zwyciężyła Marcelina Winkowska - Gimn. 2 Puszczykowo z wynikiem 12,12 s. przed Klaudią Adamek - ZSS 1 Złotów - 12,41 s. Świetny rezultat uzyskała zwyciężczyni biegu na 100 m. przez płotki - Antonina Zimny - Gimn. 3 Szamotuły - 14,55 s. Drugie miejsce zajęła Kamila Podraza - Gimn. Skoki - 15,15 s. Na bardzo dobrym poziomie stał również bieg na 300 m. w którym Aleksandra Kazimierczak Gimn. 2 Kalisz zwyciężyła z wynikiem 42,36 s. przed Sarą Neumann G. Gminne 1 Wągrowiec - 42,38 s. i Sandrą Kurkowiak Gimn. Dobrzyca - 42,52 s. W skoku w dal zwyciężyła Anna Nadolna Gimn. 1 Leszno - 5,40 m. Drugie miejsce zajęła Natalia Ciachurska - Gimn. 3 Szamotuły - 5,33 m. Na trzecim miejscu uplasowała się Natalia Benedykcińska Gimn. JPII w Ostrowie Wlkp. - 5,06 m. W skoku wzwyż I miejsce zajęła Marika Ratajczak Gimn. Orzechowo z rezultatem 1,68 m. Na drugim miejscu uplasowała się Julia Dutkiewicz Gimn. 4 Ostrów - 1,60 m.

W kategorii chłopców w biegu na 100 m. zwyciężył Adrian Wesela G. G. 1 Wągrowiec - 11,06 s. Na drugim miejscu uplasował się Jakub Popławski Gimn. Krzyż - 11,17 s. Bardzo dobry rezultat uzyskał również zwycięzca biegu płotkarskiego na 110 m. - Michał Dobrowolski - ZS 2 Piła - 14,89 s. Świetne rezultaty uzyskali biegacze na 300 m. Pierwsze miejsce zajął Tymoteusz Zimny Gimn. 3 Szamotuły 35,29 s. Na drugiej pozycji uplasował się Mateusz Siuda z Gimn. 3 w Pleszewie 26,15 s. Zwycięzca pchnięcia kulą - Krzysztof Til z Gimn. 4 w Szamotułach pchnął kulę na odległość 14,11 m. Także daleko oszczepem rzucił Filip Szczepański Gimn. 2 Mosina - 50,06 s.